Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem “működik” a menstruá...

Miért nem “működik” a menstruációs kelyhem?

Figyelt kérdés
Már 4 ciklus óta használom, mégsem jövök rá, mit csinálok rosszul. A kis lyukakba és az Organi Cup feliratnál mindig marad egy kis alvadt vér (remélem, az), az egész kehely kicsit elszíneződik, néha még enyhe szaga is van. És mindig kicsit kifolyik. Pedig én pontosan úgy helyezem fel, ahogy írta/láttam videókban, és már nem tudok semmit sem máshogy csinálni. 17/l

2020. ápr. 4. 11:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem is kellett egy kis idő mire megszoktam és kitapasztaltam a dolog működését. Fontos hogy nem szabad túl fentre(mélyre) tenni. Inkább legyen alul. Én úgy szoktam, hogy össze hajtom, ahogy a használati utasítás is írja, aztán felteszem és a mutató ujjammal a széleket ellenőrzöm. Tehát megnézem hogy nem e levegős valahol vagy nincs e egy kis hézag. Mert ez a melléfolyás akkor történik meg, hogyha túl fent van vagy ha maradt egy kis szivárgásra alkalmas hely. Én azt ajánlom hogy a külsejét vizezd be és próbáld kitapogatni, hogy jó helyen van-e. 20L

2020. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És akkor most tökéletesen működik? Nem kell vele tisztasági betétet használj?
2020. ápr. 5. 19:17
 3/13 anonim válasza:
100%
Igen, már tökéletesen és nem kell. Imádom ;)
2020. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A vákuumot úgy is tudod ellenőrizni, hogy finoman meghuzigálod a szárát. Ha ellenáll, marad a helyén, akkor jó.

Mennyire kicsit folyik ki? Szerintem amiről beszélsz, az csak a hüvelyfalon maradt vér. Az összekenheti a kelyhet, de a bugyit is. Én azt mondom, mindent jól csinálsz és csak erről van szó.

Nekem, amikor még erősebb a vérzés, kell a tiszt.betét, aztán már nem.

De azt hiszem a merula forgalmaz inzimzuhanyt, amivel gyakorlatilag kimosod a hüvelyed. De szerintem szükségtelen és felesleges.

Szar miatt kérdezném, hogy meddig hagyod benn?

2020. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szag* miatt. Elnézést 😂😂😂
2020. ápr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bent szoktam hagyni szinte a 12 órát. Eléggé ki szokott folyni, vagyis most utoljára annyira kifolyt, hogy ülés közben összekentem az ágyat (ilyen még nem volt). És mindig meghúzogatom, és picit ellenáll, de ki tudnám húzni. Vagyis, mikor kihúzom ahhoz képest simán kijön. Nem kell külön benyuljak, hogy a vákuum megszűnjön (vagy ezt nem is kell?).
2020. ápr. 16. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Teli a kehely,amikor üríted?

Esetleg a méhszáj mellett nyílik ki? Azt kitapiztad már, hogy hol van? Nekem jócskán balra helyezkedik el, kezdő kelyhezőként volt, hogy mellette nyílt a kehely. Volt a kehelyben is, de folyt is mellette rendesen.

2020. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen márkájú? Nem lehet hogy egy nagyon picit kicsi? Vagy a méhszájad mellé kerül?

Az elszíneződés normális.

2020. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az elszíneződésre nagyon jó ha ecetes vízben forralod ki ez a szagot is eltávolítja. És mivel menstruációkor is van normális folyás ezért a hüvelyfalon maradt vért kiviszi de semmi extra. Ha kifolyik a vér és viszonylag sok akkor lehet hogy a léglyukakon át folyik ki.(tapasztalat). Mert megtelt a kehely. Esetleg próbálj ki egy olyan kelyhet amin nincs léglyuk.
2020. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kehely jó mindenkinek. Nekem is volt ami bevált, volt ami nem. Facebookon eredeti intimkehely csoportot keresd meg ott mindenre is választ kapsz.
2020. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!