Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 citológia, negativ HPV...

P3 citológia, negativ HPV szűréssel. Rákos vagyok?

Figyelt kérdés
2013-ban oltattam be magam HPV elleni védőoltással. Azóta, tavalyig nem volt p3-as citológiám. Tavaly ősszel sok év után mégis újra 3-as lett így kaptam 6 hét kúrára való 500 mg Isoprosine tablettát. Most év elején ismétlés volt, hogy hatott e, de akkor is P3-as lett! Viszont csinált azért a dokim HPV tipizálást, illetve leoltást ő így hívta. Megjött Pestről az eredmény, és semmilyen HPV fertőzést nem találtak ahogy azt tippeltem én is. Viszont a P3 eredmény miatt, ha ősszel az ismétlésnél( ha persze addig lemegy a Korona járvány) megint P3 lesz, akkor megakar műteni a dokim. ( Kúp alakú kimetszés a méhszájból szövettanra) Nagyon félek, most hogy HPV fertőzést, és gyulladást is kizártuk, csak a rák maradt diagnózisnak? Tünetem továbbra sincs semmi tavaly óta se, se fájdalom, se egyéb, menzeszem is rendben. Most nyárig Papilocare hüvelygélt kaptam 3 dobozzal, havi 1 kúrára lebontva. Van erről tapasztalatotok? Képes visszafordítani a P3-as állapotot? Egyáltalán mitől 3as az eredmény ha nincs mögötte se gyulladás, se HPV fertőzés? Járt már valaki így? Létszíves írjon aki igen, mert most főleg a járvány alatt begojózok teljesen, hogy nem tudok elmenni rákszűrés ismétlésre előbb mint ősz. Műtét előtt egy labort legalább nem kéne kérnie a dokimnak? Azért labor eredményben vannak olyan értékek amik utalhatnak daganatos megbetegedésre. Csak úgy igent mondani egy ilyen műtétre, teljes kivizsgálás nélkül nem tartom reális döntésnek.

2020. ápr. 9. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A P3 a rákmegelőző állapot.

Szokott gyulladásnál is P3 lenni de azt írtad neked az nincs.

Sima laborban nincs olyan amiből látnák hogy daganatod van-e. Ahhoz tumor markert kell nézni.

2020. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A P3-as citológia valójában azt jelenti, hogy bizonytalan az eredmény, a méhnyakon lehet olyan kezdődő elváltozás, amely daganat irányába fejlődne tovább, de lehet, hogy csak valamilyen gyulladás, fertőzés okozta a citológiai lelet eltérését.


Ha P3-as lesz az eredmény, akkor orvosa valószínűleg valamilyen kisebb műtétet javasol, mely során a méhszájból vágnak ki egy darabot, általában kúp alakban (konizáció). ezt küldik szövettanra. Amennyiben P4 vagy P5 az eredmény, akkor beszélhetünk arról, hogy már kialakult valamilyen szintű daganatos elváltozás.

2020. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm. Ezt már mondta az orvosom, hogy akkor ősszel műtét. És a P3 jelentését is megbeszéltem vele. Ha valaki járt így, hogy semmilyen terápiától nem javult P2-re a rákszűrése, vagy megműtötték, kérem az írjon a tapasztalatairól. Nekem most az nagy segítség lenne. Előre is köszönöm!

2020. ápr. 10. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ha kell is majd a műtét, akkor az megoldja a problémád. Ez nem rak, de jobb megelőzni, ezért szoktak kimetszeni.
2020. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj, nem vagy rákos. A női klinikák a járvány ideje alatt is nyitva vannak, és elvégzik a rákszűréseket azoknak, akiknek kóros (P3-P5) leletei voltak korábban. (Tudom, mert én is e héten voltam rákszűrésen, P3-as leletek után.)


A Papilocare hüvelygéllel lehet javulást elérni, de ez a ritkább. (Nekem nem segített.) A műtét viszont szinte biztos javulást eredményez. A műtéttől ne félj, a kórházi befekvés egy napot vesz el az életedből, és utána élheted az életed tovább, egészségesen.


Nekem is 2x P3 volt, utána műtöttek. Műtét előtt elküldtek vérvételre vércsoport-megállapítás céljából, és a lelettel kellett jelentkeznem a befekvés napján. Ha amúgy egészséges vagy és nincsenek tüneteid, akkor a műtét - a nőgyógyászati kivizsgáláson kívül - semmilyen egyéb kivizsgálást nem igényel.

2020. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. A 3. szűrés P2 lett, úgyhogy örülök, hogy elmentem egy másik orvoshoz. Sokkal alaposabb volt a vizsgálat is, és 2 nappal később megjött a lelet. És nagy szó hogy itt végre kaptam leletet is. Én inkább kifizetem ezt évente egyszer, de ez az orvos ezerszer korrektebb volt.
2020. máj. 8. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!