Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha pizzát fogyasztok, utána...

Ha pizzát fogyasztok, utána szinte mindig gyomorrontás-szerű tüneteket figyeltem meg (hányás, víz-szerű hasmenés), ez lehet valamilyen allergia?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul szoktam lenni, más ételektől nem, de pizzától szinte mindig (pár évente egyszer-egyszer ettem eddig), bár hamburger evés után is fura tüneteim szoktak lenni időnként (szintén ritkán fogyasztom).

Vérből kimutatható minden glutén - és lisztérzékenységi és egyéb tesztet elvégeztettem, teljesen rendben van minden.

Vashiányos voltam mindig és az olvastam valahol, hogy a "rejtett lisztérzékenység" okozhat ilyet.

Mi okozhatja ezt?



2017. szept. 22. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Laktózérzékenység a sok sajt miatt esetleg.
2017. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen pizza? Házi készítésű, gyorséttermi, vagy mirelit? Mi volt a feltét?

Valami van benne, amit nem bírsz. Nézd meg/gondold át az összetevőket, mi az, amit más ételben nem szoktál enni.

2017. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Rengeteg dologra lehet ételintoleranciád vagy ételallergiád. Az, hogy nem vagy gluténérzékeny az pusztán egy tényező a lehetséges nagyon sokból.


Sajnos az ételintolerancia tesztek, amik kifejezetten sok ételösszetevőre tesztelnek, azok nagyon drágák és azt hiszem, hogy majdnem mindenkinek csak magán úton igénybe vehetőek. A kiértékelésükkel kapcsolatban is sok furcsaságot olvastam, nem tudom, hogy mennyire egyértelmű az eredmény értelmezése.

2017. okt. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!