Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért egészségtelen a tampon?

Miért egészségtelen a tampon?

Figyelt kérdés
ha meg egészségtelen miért is találták akkor fel?
2010. júl. 28. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Állítólag nem tesz jót a hüvely izomzatának, mert kifeszítve tartja. Ha helytelenül használják (koszos kézzel teszik fel, túl sokig bent marad) fertőzések forrása lehet.


Azért használjuk viszont mert higiénikus, kényelmes, szagtalan a betéttel ellentétben.


25/L

2010. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát gondolj bele... Magadba dugdosol dolgokat naponta többször, bent rohad a vér a hüvelyedben egy csomó ideig... :S Azért találták fel, mert pl úszni lehetetlen lenne nélküle menstruációkor.


És nagyon sok ember szereti, sőt szerintem a legtöbb nő tampont használ (a mindennapokban is, mikor menstruál, nemcsak úszáshoz)


Amúgy majd le fognak rohanni, hogy ki ne találd, hogy egészségtelen, meg a betét sokkal rosszabb, meg stb, dehát az is egy vélemény :-)

2010. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy tévhit! Ha helyesen használod, egészséges vagy ilyen téren, kezet mosol előtte utána, csak jobb mint a betét. Nem egészséges a vérünkben tocsogni se. Nőgyógyászok találták fel, ha ártana nem lehetne már forgalomban annyi éve...
2010. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is erre gondoltam, hogyha nem lenne megfelelő akkor nem árusítanák :)

csak kiváncsi voltam, hogy ti mit gondoltok erről...vagy csak tévhit az egész..

2010. júl. 28. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

én is jobban szeretem a tampont. de erre a "ha nem lenne jó nem árusítanák"-ra reagálnék. gondoljatok a cigire, kólára és társaira, nem jók, mégis árulják.

persze nem egy kategória a tamponnal, de az nem meghatározó, hogy azért jó a tampon, mert rég óta árulják.

ha tiszta kézzel rakod fel, 3 óránál tovább nincs benned, akkor jó a tampon.

2010. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De viszont a cigihez, alkoholhoz odaírják azt, hogy nem egészséges. A tampont nőgógyászok találták ki. Csak nem lehet káros.
2010. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne legyetek naívak! A tampon óriási üzlet, rengeteg pénzt hoz, mert nagyon kényelmes. De sajnos ettől még nem egészséges!


1. A hüvelben is lehetnek kórokozók normálisan is, ami nem okoz problémát. Viszont: menzesz alatt a hüvely normál védelme csökken a vér lúgos ph-ja miatt, a kórokozók hajlamosak elszaporodni. Ha beteszel egy tampont, ott pang a vér órákig, a kórokozók még gyorsabban szaporodnak!


2. A méhszáj közel van a tamponhoz és nyitva van. Szabad a bejutás a kórokozók számára. (amik már ugye a tamponban elszaporodtak pár óra alatt)


3. A tampon tetején pangó vér sok nőnél elősegíti a méhszájseb kialakulását. Persze nem mindenkinél, de a nőgyógyászok ismerik ezt.


4. Nem csak a koszos kéz miatt kerül fel kórokozó, ahogy írtam, hanem már ott van a hüvelyben.


5. Ha úszol is vele, óhatatlanul belekerül a víz a hüvelybe (ha más nem a kihúzószálon keresztül) és ugye a strand vizében is sok minden van.


Megoldás: nem kell rendszeresen tampont használni! Ha úszol vele, célszerű nagyon nagyon gyakran cserélni.

2010. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!