Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha beveszem az Escapelle...

Ha beveszem az Escapelle esemény utáni tablettát, viszont szedek fogamzásgátlót, akkor ma este vegyem be azt is?

Figyelt kérdés
Altforallet szedek lassan 3 éve, és kimaradt múlthéten 1-1 tabletta, amit másnap pótoltam. (tehát kedden duplán vettem be és pénteken is) Vasárnap lefeküdtem párommal és kiszakadt az óvszer. Kértem esemény utánit ma reggel az orvostól, viszont a betegtájékoztatóban semmilyen infó nincs arról, hogy ha szedek fogamzásgátlót, akkor hogy szedjem az esemény utánit követően.

2020. ápr. 27. 13:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre hogy miért kell gumi:

Valóban ha az első heten kimarad Egy vagy több tabletta megnő a teherbe esés kockázata a következő heten, ezért szoktak kiegészítő védekezést ajánlani 7 napig, gondolom ezért volt a gumi + ha a kihagyott tabletta előtti heten történt aktus sajnos akkor is lehetséges a teherbe esés.

Tehát ha biztosra akar menni indokolt az eseményitani tabletta, így hogy kiszakadt, teny hogy igaza volt az előttem szolonak rengeteg hormon van benne és van akinek szörnyű mellékhatásokat okoz. Ez mindenkinek már a saját döntése mit valllal be inkább egy lehetséges terhességet vagy lehetséges mellékhatásokat.

2020. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
10-es! Már írtál nekem privátban is ezzel kapcsolatban, üzengettél nekem, mikor engeded el a témát? :D
2020. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Azért, mert ha kimarad egy tabletta védekezni kell, aki szed fogamzásgátlót, az tudja. És 21 éves vagyok.


Egyébként bevettem az esemény utánit, utána pár napig ingerlékeny voltam és 2 héttel később hüvelyszárazságom volt. Ezen a héten kell megjönnie, szerintem nem lesz baj. Szerintem jobban megérte mint stresszelni, majd elvetetni jóval drágábban és az több kárt okoz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2020. máj. 12. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!