Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruacio?

Rendszertelen menstruacio?

Figyelt kérdés

Igen rendszertelen a menstruaciom. Van hogy 2-3 hónapokat is kimarad.

Ezelőtt is, szerintem az átlagnál kevesebb volt a mennyisége, de kb 2 éve teljesen felborult. Ha meg is jön, teljesen más időpontban mint az előző hónapokban.


Voltam nogyogyasznal, és azt mondta hogy semmi baj, van ilyen.

Nogyogyasztilag egyébként rendben vagyok, semmi elváltozást nem érzékelt.


Én meg is nyugodtam, mivel azt mondta hogy semmi gond.

Viszont mégiscsak idegesít a dolog, mert valószínűleg nincs rendben minden, mert akkor megjönne mindig, rendszeresen.


Van ilyen, hogy rendszertelen menstruacio és letudják ennyivel, hogy van ilyen?


Fogamzasgatlot irt volna, ha kerek. De azt egyelőre még elkerülnem.


25 éves vagyok amúgy, így azt sem mondhatni hogy még nem állt be.


Mit csináljak? Merre tovább? Vagy nyugi, és tényleg minden rendben?


2020. ápr. 30. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az én orvosom ilyenkor elküldött egy sor tesztre, hogy mindenben biztos legyen. A te orvosod semmi ilyenben nem gondolkozott? Semmi hormonproblémára nem gondolt?
2020. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Nyugodj meg, no para.

Nálam három évig semmi baj nem volt, aztán elkezdtem görcsölni minden hónapban (ez már 6 éve tart), meg hol kimarad, hol előbb, hol később jön meg.

Jártam dokinál, nálam sem találtak semmit. Fogamzásgátlót írt fel. Attól pedig ne félj, megkérdezi a doki hogy szeretnél a mostanában gyermeket, ha nem, akkor magasabb hormontartalmút ír, de ha kéred, nem fog, csak a mensid beállítására adni. :)

2020. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: pajzsmirigyed lehet nem ártana megnézetni, mert az is okozhatja.
2020. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Voltam vervetelen, először egy kis alulmukodes mutatkozott. Nem foglalkoztam vele.

Legutóbb amikor voltam megint, már normális értéket mutatott az eredmény. Pedig nem szedtem rá semmit, meg nem is foglalkoztam vele.


Igazából nem lenne bajom a fogamzasgatloval. Vsak attól felek, hogy meghizom, kiszőrösödök meg hasonlók :(

2020. ápr. 30. 21:43
 5/5 anonim válasza:
Ha egyszer mutatott a vérvétel pajzsmirigy alulműködést akkor az van is. Nekem 9 éve kell rá gyógyszert szednem, 4-5 havonta vérvétel és hiába jó esetleg épp az eredmény attól még kell szedni a gyógyszert. Még egyszer se volt kétszer egymás után jó az eredményem. Menstruáció évi, igen évi 2-3-szor van csak. A helyedbe elmennék egy endokrinológushoz megnézetni mert a későbbiekben problémát okozhat gyerekvállalásnál.
2020. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!