Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi év lehet még kb. ,...

Mennyi év lehet még kb. , mire mindenki átvált kehelyre, mosható betétekre, egyéb tartós menstruációs cuccokra?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Van aki már használt ilyet, esetleg áttért rá?

Mi a tapasztalata?



2020. máj. 1. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki át akar váltani, akkor az egy pillanat, eldönti, megveszi s hasznalni.


De soha sem fog mindenki átváltani, hisz sokkal egyszerűbb és higiénikusabb az eldobható. Ezt nem fogja beáldozni vki önként, ha jobbnak tartja, mint a másikat

2020. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez soha nem fog bekövetkezni. Ugyanis én biztos kivétel leszek. Hacsak nem gyártanak soha többé tampont, esetleg ennek hiányában betétet, akkor fogok ilyen dolgokat használni, egyébként maradok a jól bevált tamponnál. :)
2020. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Eszem ágában sem lenne, még ha kötelezővé tennék is.
2020. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem fog megtörténni. Hogy mást ne mondjak, legalább azoknak semmiképpen nem opció a kehely és a mosható betét, akik még tiszta, vezetékes vízhez sem tudnak hozzájutni.
2020. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem van menstruációs kelyhem (a legkisebb méretű), mégsem tudom használni, mert ha magamba tuszkolom, akkor nagyon fáj tőle a hüvelyem és a világ kincséért sem akar "kinyitódni". Az a fájdalom pedig, amikor kihúzom, leírhatatlan. Már egy fél éve próbálkozom vele, de még mindig nem jött össze. Néha már a gondolatától is fájdalmaim lesznek.

Mosható betétet viszont használok, de csak otthonra. Mondjuk én alig vérzek, így nálam bevált.

2020. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másra esküszik, ezért teljesen nem fognak eltűnni az eldobható termékek, amíg lesz, aki tömegesen legyártsa, és lesz miből. Viszont egyre nő a kelyhet és mosható betétet/bugyit használók száma. Sokan nyitottak lennének rá, de nem ismerik. Én huszonéves koromban hallottam róluk először, de vannak barátnőim, akik még később. Akik nem ismerik a modernebb eszközöket, azok a nagymama vásznas vagy vattás megoldását képzelik el, így nem csoda, ha nem akarnak váltani. Sokan sokkal undorítóbbnak és időigényesebbnek tartják ezeket, mint valójában.


#5 Próbáltál már síkosítót használni a kehelyhez? Megkönnyíti a felhelyezést, és sokkal könnyebben kinyílik a kehely, ha csúszik. Levételkor is érdemes használni. Kevés kell belőle, és sokat számít, főként gyengébb vérzésnél. Enélkül nekem is fájdalmas, viszont így évek óta használom probléma nélkül.

2020. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát, ha rajtam múlik biztos nem következik ez be. Teljesen elégedett vagyok a betétekkel, nem szeretnék róluk lemondani. Nekem nagyon kényelmes minden szempontból, és nem szeretnék ezzel többet foglalkozni, annál, h ha teli a betét, kiveszem, kidobom, beteszem a tisztát, azt mehetnek tovább a dolgok. Nemhogy majd még a vérembe nyúlkáljak, miközben a szutykos betétet tisztogatom. Szóval amíg lehet eldobható betétet kapni, én tutira azt fogok használni!


Amúgy meg nem értem, miért a menstruációs cuccok kapcsán eröltetik ezt annyira?! Szerintem eldobható pelenkából jóval több fogy, és jóval több helyet is foglal. Érdekes, ennek kapcsán még nem hallottam, h vissza kéne térni a mosható textilpelenkára?! De egy csomó olyan cucc van még, ami szintén durván környezetkárosító (pl nedves törlőlendő, fültisztító...), mégis a betét meg a tampon az amit leginkább támadnak. Azért ez egy picikét bosszantó szerintem!

2020. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 A mosható pelenkáknak is egyre inkább nő a népszerűsége. Már ezek sem a régi anyagokból készülnek, hanem többféle anyag és szabás létezik, így aki szeretne, talál megfelelőt.

Egyébként az, hogy egy dolog környezetszennyező, még nem zárja ki azt, hogy egy másik is az legyen. Attól, hogy a pelenka rengeteg szemetet termel, a menstruációs eszközök nem fognak kevesebbet.

Mindenki ott tegyen a környezetért, ahol tud. Ha az újra használható menstruációs eszközök neked nem férnek bele, akkor csökkentheted az ökológiai lábnyomodat ezernyi más dologgal: nem használsz eldobható pelenkát, fülpiszkálót, nem viszel haza felesleges műanyag csomagolást, nem autózol, helyi termékeket vásárolsz, stb. A lista végtelen.

2020. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Igazából a menstruációs termékek amellett, hogy durván környezetszennyezők, igazából veszélyes hulladéknak is minősülnek. Ezért teljesen jogosak a támadások ellene.

Nyílván soha nem fognak teljesen eltűnni az eldobható termékek, hiszen ahol nincs rendes tisztavíz, ott ez kivitelezhetetlen, de akinek csak az önzőség a kifogása, az jó lenne ha egy kicsit túl tudna látni saját magán

Az intim kehely az egyik legjobb dolog amit feltalálhattak. Szinte nulla az esélye a TSSnek általa és sokkal higiénikusabb is, mint a tampon mivel nem kezd el benned rohadni a vér, mert amikor megalvad konkrétan azt csinálja. Ha ebbe valaki kicsit is belegondol, rájön, hogy az alvadt vér sokkal undorítóbb, mint a folyékony. Bár egyébként is problémát vet fel, hogy miért gondolja valaki azt, hogy undorító az, amitől normálisan működik a teste. Valamint az sem elhanyagolható szempont hogy a kelyhet sokkal ritkábban kell cserélni

2020. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kehely ha megtelt, kivételnél nem borul ki belőle a vér, vagy hogy van ez?
2020. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!