Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nappal tovább szedtem a...

Egy nappal tovább szedtem a fogamzásgátlót, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Mindig úgy szedem ahogy kell, 21 napig aztán 7 nap szünet. Péntek az utolsó nap, utána jön a szünet. És most valahogy fel se tűnt hol hibáztam, de utólag átgondolva valószínű egyik nap kihagytam egy szemet és így a pénteki után még maradt egy amit szombaton bevettem (teljesen napzavarban vagyok így karantenban). Ilyenkor is pont 7 nap szünetet tartsak? Mert így az utolsó tabletta “belelógott” ugye abba az időszakba ami szünet kellett volna hogy legyen. A tájékoztatót nem találom.


Tudom nagy butaság volt, jobban fogok figyelni :( eleve bezavart, késik emiatt a vérzésem is. Remélem nagyobb baj nem lesz.


2020. máj. 13. 09:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia


Nem tudom, melyiket szeded, de biztosan elérhető online a betegtájékoztató, én azt nézném meg, hogy biztosra menjek.


Ennek tudatában azért jó lenne kideríteni, hogy mikor maradt ki az a szem, mert az nem mindegy, mikor volt pótolva... még az is lehet, hogy kiegészítő védekezést kéne használni.


Szerintem a tájékoztató alapján járj el, az utolsó heti kihagyott tabletta esetén a szünet megkezdését ajánlják általában, ha így számolod a 7 napot, most rövidebb lesz a szüneted a belógó tabi miatt, és lehet, hogy pecsételés előfordul majd a következő 31 napban. :)

2020. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!