Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám előrehozni a...

Hogyan tudnám előrehozni a menstruációm?

Figyelt kérdés
6 napja lefekudtem egy fiúval aki termeszetesen csak egy alkalmas kapcsolatot szeretett volna velem mint kiderult.(védekeztünk gumival de félek hogy kiszakadhatot vagy bármi) Én nagyon nem szeretnék terhes lenni egyszerűen már teljesen kész vagyok, mert a menstruaciom rendszertelen már 28 napja késik. Napok óta fáj az alhasam, alig van étvágyam úgy érzem mostmár megkéne jönnie mert akkor megnyugodnek.. Próbálkozok mindennel forró fürdő, aviva torna, hasizom erősítő gyakorlatokkal de egyszerűen semmi. A hasam csak fáj . Szerintetek? Pont azon gondolkodtam lehet már a stressztől fog késni.

2020. jún. 4. 10:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Elöször is a menstruáció elörehozi vagy késleltetni nem lehet, csak tartós hormonkezelés során.

Másodszor ha netán teherbe estél volna, akkor még az sem segítene, ha lenne a menstruációt befolyásoló módszer, mert az terhesség ellen nem használ.

Harmadszor ha ennyire bizonytalan vagy, akkor minek mégy bele alkalmi kapcsolatokba?

2020. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Uram isten, édes kislányom... hát hogyan világosított fel téged az anyukád? Attól, hogy megjön a menzeszed, még nem biztos, hogy nem vagy terhes. Ahogy akkor se vagy biztosan terhes, ha késik. 28 nap késés viszont nagyon sok idő, nem a vudu módszerekkel való szórakozást ajánlom, hanem hogy minél hamarabb vegyél egy tesztet (inkább többet) és annak függvényében gondold át a további teendőket. Egyáltalán hány éves vagy? Ne menj bele ilyen dolgokba szerintem sem, ha ennyire bizonytalan vagy és utána ennyire kétségbeesel. Szexelni - pláne nőként - mindenféle védekezés mellett hordoz magában kockázatot. De ha már megvan a dolog, jó lenne felelősségteljesen állni hozzá, nem pedig a menzeszed megjövetelét sürgetni...
2020. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mióta menstruálok ennyit késik. Errol nem lehetek. Voltam nőgyógyásznál ott azt mondták ez még ennyi idősen normális. De mint emlitettem 6napja feküdtünk le és a menstruaciom mar 28napja késik.
2020. jún. 4. 10:26
 4/26 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy "mindig ennyit késik"????

Mihez képest késik????

Vagy csak fogalmad sincs, mi mit jelent?

Ha a menstruációd rendszeresen 28 naponként jön meg ( a vérzés elsö napjához visonyítva), akkor ennyi a ciklusod hossza.

Ha rendszeresen 28 (vagy bármennyi, de nagyjából ugyananni) naponként szokott megjönni, a késés azt jelenti, hogy ehhez képest több nappal késöbb még mindig nincs meg a vérzésed.

Szóval elöször ezt írd le értelmesen.


MIndettöl függetlenül szex után 6 nappal még semmiféle terhestüneted nem lehet - majd egy hét múlva esetleg -, de attól még lehetnél terhes, ha netán most megjönne a vérzésed.

2020. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

2-es:"Uram isten, édes kislányom... hát hogyan világosított fel téged az anyukád? "


Szerintem sehogy, a kérdezö tipikusan az, akinek otthon nem mondtak semmit, mert " a mai fiatalok tudnak mindent", közben meg alapvetö dolgokkal sincsenek tisztában.

2020. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Utoljára április 10.én kezdodott a menstruaciom ugyan ugy ahogy szoktam nem volt változás 1 hétig tartott. Utána elvileg május 8.án kellett volna megjonnie ha nem lenne rendszertelen. És azóta várom...
2020. jún. 4. 10:48
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 5 menzeszed első napja mikor volt?
2020. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy számoltad ki, hogy május 8-án kellett volna megjönnie? Minek alapján?

Mikor volt az utolsó 5-6 menzeszed elsö napja?

2020. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Letöltöttem egy menstruacios naptárt és beirtam az elozo menstruaciom es az alapjan.
2020. jún. 4. 12:41
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy előzőt?

Még egyszer? Utolsó 5 menzeszed első napja mi volt?

2020. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!