Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára elég simán a...

Hüvelygombára elég simán a Canesten?

Figyelt kérdés
Nincs kúp,és nem kombi,simán Canesten, mivel azt olvastam hogy ezt csak kívűl tünteti el, ezért megpróbáltam belül is bekenni habár nem szabadott volna de így látom értelmében.Szűz vagyok úgyhogy nem nagyon kellett nagyon úgymond "mélyre" kenni.Szerintetek használni fog?Kinek mi a véleménye?

2020. jún. 16. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Inkább menj nőgyógyászhoz, majd ő ad megfelelő kúpot, ami segíteni fog.
2020. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így érzem hozott változást mert amikor már pisilek akkor nem csíp nem ég, szerintem kívánom és ha nem hát akkor jön a Canesten kombi, nőgyógyászhoz fiatal vagyok úgymond vagyis annak tartom magam.Koszom értelmes válaszod💕
2020. jún. 16. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fertőzés a hüvelyedben belül van, a krém kívülről nem elég. Tök mindegy hogy szűz vagy vagy nem. Másrészt minden szrt ne kenj a hüvelyedbe, a krém nem oda való, nem véletlenül írják rá.

Vagy vegyél olyat, amiben kúp is van, de inkább menj el nőgyógyászhoz.

2020. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem elég. És nem szabad belülre kenni.

Nőgyógyászhoz sose vagy fiatal. És szüzek is járhatnak. Van gyereknőgyógyász is.

Egyébként meg honnan tudod, hogy gomba? Bármi lehet. Jobban jársz, ha orvos kivizsgálja, hogy mi ez. Ez a krém most lehet, hogy kicsit elnyomta a tüneteket, de attól még nem szűnt meg a probléma. A kezeletlen fertőzések hosszú távon tudnak mindenféle gondot okozni.

2020. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

EZ a legjobb módszer arra, hoyg évekig ne tudj megszabadulni a fertözétöl!

Egyrészt annak semmi köze ehhez, hogy szüz vagy-e meg mennyire fiatal, ettöl még a fertözés garantáltan benn van ahüvelyedben is.

Másrészt a canesten tipikusan az a szer, amire a gombák rezisztensek, mivel mindenki mindenre használja, ha kell, ha sem, ezért a kórokozók teljesen megszokták, nem használ ellenük.

Harmadszor az, hogy enyhültek a tünetek, nem jelent semmit, csak annyit, hogy valószínüleg ezzel edzed a kórokozókat, a fertözés meg csak kicsit visszahúzódik, de a szöveteidben szépen szaporodik tovább.

Negyedszer, gyakorilatilag ugyanilyen tünetek vannak baktériumos fertözésnél is, ezt csak orvos tudna megállapítani kórokozó tenyésztésel, hogy mi a probléma.


Orvos nélkül csak annyit érsz el, hoyg egyre jobban elterjed a szervezetedben a gomba (vagy baktérium), és sokkal nehezebb lesz megszüntetni, ha egyáltalán sikerül.

2020. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Belülre nem szabad kenni a krémet, ráadásul inkább csak topikális, tüneti kezelésre való kívülre.

Mindenképpen kúp kell, menj el egy nőgyógyászhoz, és majd ő felírja a megfelelőt.

2020. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!