Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » TRANSZ lányok/nők is tudnak...

TRANSZ lányok/nők is tudnak menstruálni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2020. jún. 16. 09:55
1 2 3
 11/30 Sunshinedoll ***** válasza:
63%
Sok cisz nő sem tud valamilyen egészségügyi okból kifolyólag, vagy mert már idősebb.
2020. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
A menstruációs ciklusnak csak egy része a vérzés, valójában sokkal többről szól ez a folyamat. Rengeteg cisz nő van, akik különféle okokból mesterséges hormonokkal szabályozzák a ciklusukat. Ha ők nevezik menstruációnak a hormonális változásaikat, az senkit se érdekel, de ha egy transz nő teszi ugyanezt, az már érdekes módon valamiért egy csomó embert zavar.
2020. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem "zavar", hanem nem igaz. A transz nők szeretnének maguknak menstruációs ciklust, ezért hormonokat szednek, amik arra emlékeztető tüneteket okozhatnak, ettől még a teljes szervrendszer hiányzik hozzá. Ezzel ellentétben a nők (te cisz nőnek hívod, én nem jelzem az alapesetet, ne haragudj) a saját meglévő működő szervrendszerük ciklusát szabályozzák hormonokkal. Az attól még ciklus. Elhiszem, hogy a transz nők szeretnének ilyen szerverendszert, de nincs nekik, így nem tud menstruációs ciklusuk sem lenni. Ezek tények, ennek semmi köze semmilyen fóbiához, attól még szeretjük és elfogadjuk a transz nőket, de az, hogy nekik NINCS menstruációs ciklusuk, nem szeretés meg elfogadás kérdése.

Most pedig nehogy azzal jöjjön nekem valaki, hogy most akkor nem hívom nőnek azt se, akinek kivették a méhét. Ti is tudjátok, hogy ez idióta játék a szavakkal, és mélyen sértő azokra a nőkre nézve, akiknek ki kellett műteni a méhét, így ezt hagyjuk.

2020. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem
2020. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem,és nem értem miért veszik zokon a transz nők hogyha valaki ezt leírja.
2020. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%

"A transz nők szeretnének maguknak menstruációs ciklust, ezért hormonokat szednek, amik arra emlékeztető tüneteket okozhatnak,"


Ez már eleve nem igaz. Nem azért szednek hormonokat a transz nők, hogy legyen ciklusuk. Azért szednek, hogy nőiesebb megjelenésük pl. testalkatuk és hangjuk legyen. A ciklus csak úgymond "mellékhatása" a női hormonoknak. Ahogy a cisz nők se, úgy a transz nők se rajonganak a kellemetlen menstruációs tünetekért. Kifejezetten a menstruációs ciklusuk miatt inkább pont hogy a cisz nők szoktak hormonokat szedni. Hiszen szabálytalan menstruációra pl gyakran írnak fel fogamzásgátlót a nődokik.

2020. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
68%
Meglepődsz,de sok transz vágyik arra hogy menstruációs fájdalmaik legyenek....itt gykn is olvastam egy ilyen kommentet.
2020. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
39%
Nincs. Az csak a nőknek van.Attól,hogy valaki megnöveszti a haját, levágatja a golyóit,és próbálja az összes sztereotíp női szokást felvenni soha a büdös életben nem lesz nő. A "cisz nő" ,mint fogalom groteszk és abszurd, hogy létezik egyáltalán. Éljen mindenki ahogy szeretne, de ezt a bődületes hazugságot ne akarják minden NŐ torkán lenyomni.
2020. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%
Áruld már el, utolsó, ugyan mitől lesz nő az ember, ha nem attól, hogy nőnek érzi magát és nőként szocializálódik?
2020. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
55%
Ha én traktornak érzem magam,és brümmögök egész nap, akkor traktor vagyok ? Ráadásul honnan tudja egy férfi milyen érzés nőnek lenni? Na ez az, sehonnan . Élhet nőnek öltözve, átműtve, élete végéig női hormonokkal , de ez annyit jelent, hogy ő szeretné nő lenni. Szíve joga hozzá, én támogatom , felőlem a nevét is változtassa meg bárki, aki így érzi jól magát, de a józan eszünket ne veszítsük el .Mondjuk már késő.. miért akarjátok a valóságot tagadni?Attól nő valaki, hogy női nemi szervekkel, női kromoszómapárral született,nem attól, hogy ő kitalálja ,ez nem választás kérdése.
2020. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!