Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » TRANSZ lányok/nők is tudnak...

TRANSZ lányok/nők is tudnak menstruálni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2020. jún. 16. 09:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
44%

#19 genetikáról hallottál már? Xx meg xy kromoszómákról? Nemi szervekről? Nemi hormonális működésekről? Másodlagos nemi jellegekről?

Ezek jó esetben, a természetes fejlődés során egy irányba mennek, ha meg nem, akkor az komoly betegséget jelez.

Az, hogy valaki egy nagy rakás hormonnal meg műtéttel blokkolja a szervezetének a természetes férfi működését és ráerőszakol olyan hormonokkal olyan tüneteket, ami a nőket jellemzi, attól nem lesz senki nő.

Ha én kutyának képzelem magam, kiköltözöm az ólba, szőrt növesztek és ugatok, attól kutya leszek? "Kutyaként érzem magam és kutyaként szocializálódok..?"

2020. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
73%

#19

Kromosszómák, első és másodlagos nemi jellegek, elsősorban az agy fejlődésének módja ÉS az, hogy minek érzi magát/szocializáció.


De amúgy ebben a mondatban mielőtt nekem esne bárki elismertem a transz nők többségének létjogosultságát és jogát arra, hogy nőként tekintsünk rájuk, hiszen a legfontosabb, hogy az agyunk melyik nemnek megfelelően fejlődik ki. Ennek következtében a gender disphoria-ban szenvedők ellentétes nemművé nyílvánítása/operálása stb teljesen valid és jogos, hiszen az agyuk és a testük ellentétes nemnek megfelelően fejlődött az anyaméhben. Es hát az agyátültetes csak sci-fikben van, ergo a testüket kénytelenej módisítani.

2020. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%

#22 ezzel csak egy nagyon nagy probléma van: semmivel a világon nem lehet kimutatni,vagy bizonyítani,semmiféle orvosi vizsgálattal (!) ,hogy nekik női agyuk lenne . Ha én 35 kilósan dagadtnak látom és érzem magam, az számomra a valóság,közben pedig anorexiának ,evészavarnak hívják,és egy mentális zavar. Ha én ezzel elmegyek az orvoshoz,senki nem fog arra bíztatni,hogy tegyem tönkre magam és koplaljak tovább .

Ha én elmegyek az orvoshoz azzal,hogy rossz testbe születtem ,mert látok,és én valójában vak vagyok,akkor szintén mentális zavart fognak megállapítani nálam,nem szúrják ki a szemeimet .

Sorolhatom napestig. A lényeg,hogy a "hormonterápia" és a műtétek, egy legális módja annak,hogy tönkretedd a testedet,és ebben senki nem állít meg,sőt bíztatnak rá bizonyos közösségek. Ha elégszer látod és hallod ,akkor te is el fogod hinni,hogy igen,ez a megoldás ,tönkretenni ,megcsonkítani magad, vagy a szüleid is megtehetik veled a világ számos táján ,és az orvosok áldásukat adják rá .

Itt nem jogokról van szó,és arról,hogy meg ne sértsünk valakit .Az a baj,hogy annyira polkorrektek akarunk lenni,hogy egy nagyon kártékony hazugságot táplálunk,ha kijelentjük ,hogy egy férfi valaha nő lehet . Ilyen is csak a sci-fikben van .

2020. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Biológiával dobálózóknak egy kis olvasmány:

[link]


Ahogy a matek se csak annyiból áll, amit általános iskolában tanítanak, hogy összeadás/kivonás meg szorzás/osztás, úgy a biológia is sokkal bonyolultabb az általános iskolai tananyagnál.

2020. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
69%

#23 "semmivel a világon nem lehet kimutatni,vagy bizonyítani,semmiféle orvosi vizsgálattal (!) ,hogy nekik női agyuk lenne"


Ez nem teljesen igaz. Egy rakás tudományos kutatás eredményét lehozták már, ahol transzneműek agyi reakcióit vizsgálták, például azt, hogyan reagál az agyuk különböző feromonokra, hiszen a tipikus női és férfi agyak máshogy reagálnak ezekre, és mindig azt az eredményt kapták, hogy a transzneműek agya annak a nemnek az agyához hasonlóan reagál, aminek magukat érzik, vallják. Ergo tényleg az agyuk a testüktől ellenkező neműként viselkedik, ami könnyen magyarázatot ad arra, hogy miért érzik magukat az ellenkező neműnek és miért akarják a testüket is az agyuk neméhez igazítani.

2020. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy tudnak😂
2020. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
16%
#25 el szabad kérni a "rakás tudományos kutatás" forrását? Ne kiskegyed meg femina legyen ,hanem angol vagy német nyelvű orvosi szaklap vagy intézet által közzétett kutatás. Köszi .
2020. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Sátánocska válasza:
0%
Igen, ha tesznek be nekünk méhet.
2020. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%

#27


Nemtudom pontosan #26 milyen tanulmányokra gondolt, de angol wikin elég sok fel van sorolva, mely bizonyította, hogy a transznemű nők agyszerkezete a nemiséget és a szexualitást befolyásoló régiókban a nőkével korrelál, nem pedig a férfiakéval.


[link]

2020. okt. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
19/29 Onnan hogy vaginája van? :D Tényleg vissza kell mennünk biológia óra első osztályba?
2023. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!