Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Történt veled valaha ájulás...

Történt veled valaha ájulás vagy hasonló rosszullét?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mi lehetett az oka? A körülmények játszottak közre, mint pl. nagy hőség, levegőtlen hely, tömeg stb.?

Vagy valami szervi probléma, stressz, betegség, menstruáció stb. okozhatta?

23L



2016. febr. 2. 11:37
 1/4 klopusz ***** válasza:

Nekem is, lányomnak is volt már, hogy elájultunk.


Mindkettőnknél a meleg volt az ok azzal "turbózva", hogy nem ettünk/ittunk.

2016. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Történt már ilyen.

Reggelente suliba menet, tömegnyomor a buszon, levegő nincs, dugó, 2x annyi idő a menetidő, mint normálisan. Én persze nem reggeliztem. Nem vesztettem el teljesen az eszméletemet, de rosszul voltam és már kezdtem kidőlni. Szerencsére átadta valaki a helyet, meg néniktől kaptam cukrot, hogy azt egyem.

Volt olyan is, hogy ha megvolt nagyon, fájt a hasam, beteg voltam, akkor is nagyon nehezemre esett állni, de azért rosszul nem lettem.

Egyszer egy rendezvényen lettem még rosszul, nyáron 40 fokban egy helyeben kellett állni hosszasan a tűző napon. De akkor sorban dőltek ki az emberek, nem én voltam az egyedüli :)

2016. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem történt már ilyen nem is egyszer. Már általános iskolában is ha évnyitón, évzárón vagy valamilyen rendezvényen huzamosabb ideig kellett állni egy idő után elkezdtem izzadni, nem kaptam levegőt és elhomályosult a látásom, muszáj volt leülnöm. Egyszer ájultam el egy évnyitón, elkaptak, lefektettek, 10 perc múlva már jól voltam. Tömegközelekedésen nem tudok állva utazni, 20 percnél hosszabb út esetén inkább várok a következőre, hátha kevesebben lesznek, mert egyszerűen elájulok.
2016. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer későn feküdtem le, majd korán keltem nagyon fáradtam. Reggel nem ettem és nem ittam semmit, mert rohannom kellett, hogy elérjem a vonatot. Aztán ott állnom kellett. Éreztem, amint a vérnyomásom lezuhan, majd a földre estem. A lábaimat felemelték és rendeződtem.

Azóta minden reggel csakis úgy megyek el otthonról, hogy legalább egy pohár folyadékot megiszom. Azóta nem történt ilyen, pedig fáradt, keveset alvós sokat vagyok.

2016. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!