Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha már nem bírom?...

Mit tegyek, ha már nem bírom? Állandóan átázok és görcsölök? Már nem látok más megoldást csak a halál.

Figyelt kérdés

Voltam több orvosnál is, mert nagyon erős a menstruációs vérzésem és a menstruációs fájdalmam, de olyan szinten, hogy kisugárzik egyéb testrészeimre is. Az első 3 nap olyan erős, hogy 1 óránként kell cseréljek, és éjszaka 2 óránként kell felkelnem cserélni, ami miatt egész nap hulla fáradt vagyok, mivel fel kell kelnem éjszakánként. Még mindig nem állt be az a retkes menstruációm, így állandóan stresszbe vagyok, hogy mikor fog megjönni. Nem elég, hogy fáj, és nem elég, hogy undorító és taszító, még ráadásul mindent összevérzek. Nem volt még olyan menstruációm, ahol ne véreztem volna össze valamit. Gondoltam már a normal tamponra, de a minit is alig tudom használni, nemhogy a normált. Ott szerencsétlenkedek a wc-n 7-8 percen keresztül, mire ki tudom cserélni, mert alig megy utána vissza egy új tampon, és fáj a felhelyezése. Meg a normál tamponnal semmire se mennék, mivel csak 1,5x bír többet a mini tamponnál, és akkor ugyanott tartunk szinte, mert akkor nem 1 óránként, hanem 2 óránként kellene a wc-n ülnöm 7-8 percet, és akkor ezzel megy el az egész szünet, mert csak 10 perces egy szünet. Úgy irigylem azokat a lányokat, akik 3-4 órát kibírnak egy tamponnal meg 1 betéttel, nekem meg minden szünetet ott kell töltsek a budin, és folyamatos stresszbe vagyok, hogy akkor most elcsúszott-e a betét, vagy kifolyt-e oldalra, jaj most felálltam, elindult a Niagara vízesés. Vérrögök is vannak a menstruációmba, ami felettébb undorító. Nem találnak semmit. Állítólag nincs semmi bajom, de a mellem, a derekam, a hasam, a lábam és a fejem majd leszakad, étvágytalan vagyok, hányingerem van, full szőrös kis g... vagyok. Aludni nem tudok a fájdalomtól, mert van, hogy felkelek rá. Erre a doki csak annyit mond, hogy: Majd elmúlik. Hát kösz b+, oszt addig mi a k... anyámat csináljak? De most őszintén? Nem elég, hogy alapból szívás a menstruáció, de még ezek a tünetek is...


Mit csináljak? Aviva torna mennyire hatásos? Vagy valami?



2020. jún. 28. 20:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Itt már kaptál hasznos választ eleget:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1056..

2020. jún. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Voltam hasi ultrahangon. És az endometriózist is kizárták. Semmit nem találtak. Anyámnak is ez volt és 8 év kellett ahhoz, hogy elmúljon neki ez a szr. Én meg már nem akarok 8 évig szenvedni, már most elegem van.
2020. jún. 29. 06:31
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok ott! Azt nem én írtam ki! Olvasd már el, ő fogamzásgátlót szed! Én meg nem. Azt nem én írtam ki.
2020. jún. 29. 06:33
 14/21 A kérdező kommentje:
De amúgy ott meg azt mondják, hogy rossz a fogamzásgátló. Akkor mi a p van?
2020. jún. 29. 06:34
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
En is borzasztoan gorcsoltem evekig... Utana valtottam kehelyre es azota egy fajdalomcsillapito sem kellett. Az tobbet felfog, először valaszthatsz kisebb meretet is. A tamponnal az a baj, hogy a hüvely termeszetes nedveit is felfogja, kiszaritja, ezért elkepzelheto, hogy neked ezert nem sikerul feltenni az uj tampont (velem is volt ilyen). Nem kell eloszor a legdragabbat venni, a drogeriak sajat márkás termekei tesztelesre tokeletesek :) ha van kerdesed esetleg, irj nyugodtan! 19L
2020. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Azt meg hozzatennem, hogy mennyisegben is kevesebb lett a mensim.. Igaz 5 napig tart, de az elso ket nap egyszer cserelem (soha nincs tele a kehely), a 3.napon egesz nap hagyom bent, de akkor kb semmi nem jon, 4.nap picit erosebb, de nem veszes, 5.nap (ha van), akkor mar csak barnazom.
2020. jún. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Te figyelj már, milyen választ vársz?

Másik dokihoz nem akarsz elmenni, meg fogamzásgátlót nem akarsz szedni (mondjuk jobb is - valakinek semmi gondot nem okoz, engem

meddővé tett a hormonzavar, amit okozott).


A teendőid:

1. Addig jársz nőgyógyászokhoz és endokrinológusokhoz, amíg nem találsz egyet, aki nem elnyomni akarja a tüneteket fogamzásgátlóval. A szőrösödés is hormonális gondra utal. Ha kell, másik városokban is találhatsz. Olvasgass vélemènyeket az orvosokról. Merre laksz? Hátha valaki tud ajánlani a közeledben.

2. A menstruációs napokra betárazol erős fájdalomcsillapítóval, görcsoldóval, éjszakai-és/vagy szülés utáni betéttel, menstruációs bugyival, nyáron pedig megtanulod felhelyezni normálisan a tampont.

3. Menstruációkor kitapasztalod, hogy mi a jó neked. Nekem egy forró vizes zuhany a derekamra segíteni szokott, egy rövid időre csökkenti a fájdalmat. Lehet neked a pl. a mozgás segítene.

4. Elkezdesz Aviva tornàzni rendszeresen.

5. Tanulj meg normálisan kommunikálni, mert undorítóan beszélsz.

2020. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Algoflex - M direkt menstruációs panaszokra való.

Tena lady pants bugyi betét. Tényleg jó nedvszívó. Fogamzásgátlót nem szednék a helyedben, mert nagyon bezavar a természetes hormonháztartásodba, nekem konkrétan 6 év kellett, miután abbahagytam, hogy rendeződjön a ciklusom :(

2020. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Az algoflex m egy kis fajdalcsillapito gorcsoldoval... Hiaba szedtem belole ket darabot, semmit nem hatott :(
2020. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

17. valaszolo minden szavaval egyetertek, a szambol vette ki a szot. Az utolso mondataval pedig foleg!

Segiteni probalnak itt otletekkel, te pedig milyen stilusban valaszolsz mar. Elhiszem en hogy nagyon nehez ezt kibirni, de nem mi vagyunk az okai, ne rajtunk vezesd le legyszi a duhodet.

2020. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!