Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy állandóan az...

Mit tegyek, hogy állandóan az öngyilkosságra gondolok, mióta olvastam az akasztásról?

Figyelt kérdés
Krónikus autoimmun betegséggel diagnosztizáltak korábban és azóta mentális problémákkal/hipochondriával küzdök. Szakembert próbálok találni de nem tudom még kit (ráadásul jelenleg pénzem sem lenne rá), viszont mindennap az öngyilkosságon gondolkozom. Eleinte gázokról keresgéltem mindent a neten (nitrogén, hidrogén-szulfid), de amióta olvastam, hogy 3 m magasból végrehajtott akasztás automatikus csigolyatörést okoz és rögtön beáll a halál (le is eshet a fej) azóta rögeszmévé vált ez a gondolat és nem tudok tőle szabadulni, mert ha kicsit is nehezebb napom van, akkor egyből azon gondolkozom, hogy milyen egyszerű is lenne megtenni. És kezdek beleőrűlni a tehetetlenségbe ami a fejemet/testemet megfojtja.

2020. máj. 27. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kepes is lennel megtenni, vagy csak eszedbe jut, elkepzeled es ennyi? Mindannyiunknak vannak ilyen gondolatai. Nekem is van, mikor vezetek es szembe jon egy kamion, hogy ugyan milyen lenne, ha belerantanam a kormanyt. De nem teszem meg, soha nem tennem meg, akarmennyire szorong az elmem es azt erzem, hogy majd egyszer megorulok, ezek csak gondolatok. Nem befolyasolnak teged. Ha nyugodtabb leszel, elmulnak.
2020. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Az a helyzet hogy a betegségem a jövőben olyan lefolyású lehet, hogy megbonthatja az elmémet a fájdalom. Most még nincsenek erősebb tüneteim, de mentálisan már így is a hipochondria jelei mutatkoznak rajtam akkor képzelheted mi lesz később. Ráadásul ha már senki segítségére nem is számíthatok mint most.
2020. máj. 27. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mi a betegseged?
2020. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
spondylitis ankylopoetica
2020. máj. 27. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Megfelelo mozgassal, gyogytornaval ez is szinten tarthato.
2020. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
55%
Ha megszabadítanád magadat a földi léttől, az egyenlő lenne a gyengeséggel. De ha elkezdenél küzdeni, elkezdenéd a terápiákat melyek enyhíthetnék a fennálló, vagy bekövetkező tüneteidet, akkor egy egész életet megtudhatnál élni.
2020. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed menj tb alapon pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Vagy vannak lelkisegély vonalak őket is felhívhatod ingyen.
2020. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet.
2020. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj de nem csodálom higy így érzed magad ha ilyesmiket olvasol. Úgy látom alapból van eleg problémad miért vágod magad alatt direkt a fát? Esetleg próbálj vidám dolgoról olvasgatni és máris elmúlnanak a rossz gondolataid. Ha nem hagyod abba semmilyen szakember nem tud segíteni rajtad. Amit csinálsz az ilyan mintha elvakarbad minden nap a kezeden a sebet és az orvostól várnad hogy begyógyítsa. Ez így nem fog menni. Fejezd be az ilyen témájú dolgok olvasgatását mert kikeszíted magad vele teljesen.
2020. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!