Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vizsgálom magam állandóa...

Miért vizsgálom magam állandóan mikroszkópikusan? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Állandóan mikroszkópikusan nézem az anyajegyeimet, a bőrömet, meg minden apró fájdalomnál súlyos betegségre gondolok. Járok pszichológushoz és megállapította, hogy rákfóbiám van. :( Mostanában új barna foltok jelentek meg a bőrömön, gondolom, hogy a nap hatására, de mindjárt melanomára gondoltam... Nemsokára csináltatnak nekem egy EKG-t, meg vérvételt, ultrahangot azért mert 4 hónap alatt 5centit nőttem.. Hogyan tudnék kilábalni a fóbiám alól? még csak 15 éves vagy!


UI.: Volt egy két nap amikor nem mertem aludni, mert félek hogy meghalok miközben alszok... :(



2014. máj. 31. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Túlságosan lebéklyóztad az elméd a fizikai világhoz.


15 évesen valószínűleg még nem tanultad meg, hogy ez az egész, a testedtől kezdve amit úgy vizsgálgatsz, amit féltesz a ráktól.. csak látszat, és egyáltalán nem számít hogy mi történik itt.


Fölösleges ezekkel foglalkoznod. Fölösleges félned, a félelem csak gyengévé, áldozattá, kihasználható rabszolgává tesz. Hát ha van értelme az életnek akkor az az, hogy félelem nélkül élj.


Nem félni kell a ráktól, hanem szénhidrátszegényen és egészségesen táplálkozni, akkor nem leszel beteg.


Ha éjjel meghalsz, akkor piszkosul szerencsés vagy. Azt hiszed ez rossz lenne, vagy elveszítenél valamit.. baromság. Semmit sem vesztenél, és éjjel nem is fájna. Nincs mitől félned.. ezt kellene megértened.


Hosszasan lehetne magyarázni hogy mégis miért nincs értelme félni, még a haláltól sem, hát ha kedved van akkor nézz ilyen dolgoknak utána, de én most csak annyit írok, hogy a félelmeid alaptalanok és csak azért érzed ezeket, mert nem tanítottak meg arra hogy mégis mi a valóság. Ha ezt tudnád, értenéd akkor nem félnél, nem lenne mitől félned.

2014. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter segíthet, ha a pszichológus nem tud. Házilag ez nem igen kezelhető, bár a te korodban még kinőhető, ha kellően elfoglalod, mással magadat.
2014. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
MinimorRis válaszolónak nagyon szépen köszönöm :) Ezzel a pszichologussal megvagyok elégedve teljes mértékben :)
2014. máj. 31. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
A pszichológus is jó eséllyel segíthet.
2014. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!