Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruació előtti vizesedésre...

Menstruació előtti vizesedésre milyen tippek vannak?

Figyelt kérdés

Tudom természetes de ki vagyok készülve, hogy ilyenkor olyan kövér leszek a sírás kerülget.

A lábaim 2x olyan vastagok a hasam is nagy, nagyon elkeserítő.

Hiába étkezek egészségesen rendszeresen sportolok, hónap felében úgy nézek ki, hogy emberek köze se akarok menni...



2020. jún. 28. 21:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Sok folyadékot iszok...


Van valaki hasonló helyzetben ha igen mit tett ez ellen?

2020. jún. 28. 21:21
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Azért az nem annyira durva változás, csak te látod úgy. Orvos mit mondott?
2020. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De az más is látja

Nőgyógyásznál voltam általános vizsgálat, ott nem derült ki semmi..


Majd megyek hormon vizsgálat

2020. jún. 28. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ilyet sosem tapasztaltam pedig 40 vagyok. Csalán és citromfű tea segíthet és csökkentsd a só fogyasztást. Szíveddel minden oké?
2020. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Sok nô teste hajlamos a vizesedèsre a hormonom ingadozása miatt. A folyadèkvisszatartás általában a menstruáció elsô napján a legrosszabb, majd a ciklus vègère helyreáll a rend. Általában a mellek, karok, lábak dagadnak, de elôfordulhat vizes duzzanat az arcon is. Javaslom: Iktassad ki ètrendedbôl a nagyon sós èteleket. Tudatossan figyelni kell a feldolgozott èlelmiszerej sótartalmát, mivel a sóbevitel jelentôs hányadát ez teszi ki, a gyártók gyakran tartósitószerkènt használják. Amikor csak lehet, egyèl termèszetes èteleket, friss zöldsèget, gyûmölcsöt. Feldolgozott èlelmiszerek vásárlása esetèn nèzd meg a cimkèken feltûntetett információkat, ès a legkevesebb sót tartalmazó ètelt vidd csak haza. Igyál, minnèl több friss vizet, fôkènt sós ètelekfogyasztása mellè, ès korlátozd az olyan folyadèkok bevitelèt, melyek megkötik a vizet. Ilyenek pèldául; tea, kávè, alkohol. Az áfonyalè enyhe vizhajtó hatásával segithet a felesleges viz eltávolitásában.A fizikai aktivitás nagyon fontos a vizesedès csökkentèse szempontjából. A felesleges folyadèk egy rèszét kiizzadjuk, helyette pedig friss vizzel pótoljuk azt. A mozgás serkenti a èráramot, ez is segiti a duzzadság megszûntetèsèt. A magas káliumtartalmú ètelek, mint a paradicsom, a petrezselyem vagy èdesburgonya is segitenek megszabadulni a felesleges sóktól ezen keresztûl pedig a plusz folyadèktól is. Minden jót!
2020. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!