Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatti dohányzás?...

Terhesség alatti dohányzás? SOS, bepánikoltam!

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy terhes vagyok. Napi 2 dobozzal szívtam, 13 évig nagyjából. Ennek úgy 2 napja és azóta sem bírok magammal, csak rágom a körmöm és nem csinálok semmit és várom hogy teljen az idő, aztán pár szálat elszívok. Tegnap még úgy 5-öt, ma csak 3-at eddig. Ne nevezzetek gondatlan szülőnek, akartam a gyereket csak nem ilyen hirtelen és nem így, teljesen váratlanul és felkészületlenül ért (nem az anyasággal kapcsolatban, hanem a cigi miatt). Mit lehet tenni? Hol kaphatnék orvosi segítséget? Én benne lennék elvonóban is, ne nézzetek hülyének de fogalmam sincs hogy van-e egyáltalán cigi elvonó. Csak zárjanak el valahová, vagy valami 2 hétre legalább utána biztosan kibírnám magamtól is. A teszt után egyébként mindent kidobtam gyorsan (hamutálca, maradék cigi, öngyújtó), de nem bírtam magammal, mert függő vagyok. Ahogy írtam bármilyen segítséget elfogadok, Pesttől nem lakok messze, privit is elfogadok!! Köszi.

2020. júl. 4. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Én szerintem még mindig jobb ha néha elszívsz 1 cigit mint az hogy állandó stresszben vagy és fent van a vérnyomásod.
2020. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
16%
11 úgy mondjad neki a hülyeséget
2020. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Dohányzik, de azóta nem teszi előttem, mióta tudattam vele a hírt. Sőt, azt mondta, hogy ő is letenné értem, hogy együtt bírkózzunk meg vele... Mindegy nem akarok most cigizni, ki vagyok eléggé, de inkább veszek egy fürdőt, hátha megnyugtat és el tudok aludni utána.
2020. júl. 4. 01:09
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
12: hirtelen letenni se neki sem a gyereknek nem jó. Az anya állandó stresszben van és ez kihat a magzatra is.
2020. júl. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
2,3,5 vagyok rágózz inkább ameddig nincs más meg oldás
2020. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez terhesség függő is. Van olyan kismama, aki a terhesség alatt egyáltalán nem kívánja a cigit, így könnyű neki letenni. Van olyan is, aki pedig nagyon kívánja.

A feleségem az utóbbi kategóriába tartozott. A nőgyógyásza azt tanácsolta neki, hogy inkább szívjon el néha 1 szálat, minthogy sík ideg legyen állandóan, mert az sokkal többet árthat a babának.

Akik hitelen abbahagyják a dohányzást, azoknak a szervezete elkezd megváltozni, egy csomó méreganyag felszabadul és ez negatív hatással lehet a babára is.

Nyugodtan le lehet pontozni ezért, de SZERINTEM a stressz sokkal többet árt a babának, mint a visszafogott cigizés. Vagy terhesség előtt, vagy utána kell leszokni, de nem közben. Persze rengeteg stressz éri a kismamát a rosszalló tekintetek miatt is.

Az emberek -anélkül, hogy picit is értenének hozzá- úgy gondolkoznak, hogy:

kismama + cigi = maga a sátán.

2020. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Én még annyit hozzáfűznék, hogy nikotinos rágóval és tapasszal ugyanúgy bejut a nikotin a szervezetedbe, erősen ellenjavalt a használata kismamáknak. Tényleg próbáld meg az ecigit mentes liquiddel. Hátha! Én mikor kiderült, hogy kismama vagyok próbáltam egyre jobban csökkenteni. Ha rámjött, hogy rá akarok gyújtani, elkezdtem ropit rágcsálni, gyümölcsöt enni, lefoglalni magam olvasással, keresztrejvénnyel. Mindegy mivel, amivel el tudod terelni a gondolataid. Bár nálam így is rossz vége lett a terhességnek...
2020. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan lehet köpködni de én nem dohábyoztam terhesség alatt de a babánk 4 naposan meghalt egy kórházi fertőzésbe... A barátnőm végig dohányozta a terhességét és makk egészséges gyerek után futkozik most... Azon kívül hogy kva igazságtalan és persze nem a dohányzásra akarlak bíztatni de le lehet szűrni a tanulságot (vagy 3 kollegám is végig bagózott amire ocsmány mód büszkék is... De most ők ülnek szülőiértekezleten én meg a gyerekem sírjához járok)
2020. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, utolsó két válaszoló :( Én reggel elszívtam még egyet a párommal, utána bevásároltunk. Jelenleg rajtam van a tapasz. Nem volt kellemes ez a nap sem, de így ahogy átfordultunk délutánba, kezdtek átrendeződni a gondolatok a fejemben. Még mindig eléggé sóvárgok, de valamennyire lenyugodtam. Sétáltunk egy jót, filmezek... Szerintem az lesz a legjobb nekem és a gyereknek, ha végleg leszokok mostmár. Bár nem tudom, ha eljön egy nagyon-nagyon nehéz pillanat, akkor esélyes, hogy még rágyújtok néhányszor.
2020. júl. 4. 18:03
 20/21 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat, pontoztak, és próbálok minél többet megfogadni!
2020. júl. 4. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!