Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy mindig csak női szerveket érintő betegségem van? 26/l

Figyelt kérdés
Mar az első menstruációmnál problémák voltak. Kiderült, hogy PCOS-em van. Majd találtak nagyobb cisztákat, aztán miomat. Megküzdöttem ezekkel, de sos lett vége. Mindig elkaptam valami gertőzést, ha idegen vécére nentem (pedig sose ültem rá) néhány éve kezdeti stádiumú méhnyakrákot találtak. Nagyon megijedtem, de ebből is kijöttem. Állando méhszájsebek újulnak ki. Most a legutóbbi pedig az endometriózis. Ez még a kezdő ráknál is rosszabb, mert iszonyú fájdalmas. Jelenleg erre aűtétre várok, de már nagyon elegem van. 26 éves vagyok, nincs szexuális életem, utálom a testem, utálom, hogy nő vagyok a gyerekvállalásba meg bele se merek gondolni. Nem a gyerekneveléssel van a bajom, hanem a testemmel. Úgy érzem, hogy nálam necsak a teherbeesés lenne macerás, hanem a kihordás is. Annyi fájdalmat éltem meg, hogy többet már nem akarok. Nincs semmi más bajom csak a női szervek, más fogorvoshoz jár állandóan, van akinek a térde fáj. Nekem miert ez jött össze?

2020. júl. 21. 02:04
 1/6 anonim válasza:
71%

Az én anyám és nagyanyám is folyton küszködött ezzel. Amikor anyám tinédzser volt, olyan erős fájdalmai voltak, hogy mentőt kellett hozzá hívni sokszor, és nemegyszer el is ájult. Aztán 32 évesen megszült engemet, 35 évesen az öcsémet. 38 éves korától 47 éves koráig nagyon felerősödött a fájdalom, volt, hogy hónapokon keresztül menstruált. Neki is volt pcos, mióma, endometriózis, minden, ezrk miatt több egészségügyi kaparást is végre kellett rajta hajtani, de eredménytelenül. A szenvedésének 47 éves korában lett vége, amikor kivették a méhét.


Nekem is kb. 1 éve vannak olyan tüneteim, hogy olyan fájdalmaim vannak, hogy a halálomon vagyok, egyszer hánytam is a fájdalomtól. Valószínűleg ez a sors vár rám is, de ha ez vár, én addig megyek, míg ki nem vetetem a méhem. Lehet neked is az kellene, hogy kivegyék a méhed, mert már 10x éve szenvedsz ezzel.

Elhiszem, hogy utálod a menstruációdat és a testedet, én is utálom, és én is érzem azokat az érzéseket, amiket te, csak annyi különbséggel, hogy én csak 16 vagyok. Undorodom magamtól és utálom magamat, nem látom semmi előnyét semmi értelmét a női létnek. Ezt csak az érti meg, aki ebbe benne van. Én átérzem a helyzeted, és a sírás folytogat, miközben írom neked ezeket a sorokat. Én eddig akárhányszor kiírtam ide egy ilyen jellegű kérdést, hogy utálom a menstruációmat és magamat is, mindig jöttek a lekezelő és lenéző válaszok, hogy "Hát nő vagy, ez van, el kell fogadni.". De most te kiírtad ezt a kérdést, amit nagyon köszönök neked! Most félig örömömben és félig bánatomban is sírok.


Ha gondolod és van kedved, írj rám privátban! Kitartást!


16/L

2020. júl. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"nincs szexuális életem, utálom a testem, utálom, hogy nő vagyok"

Lesarkítva ez a gond. Nekem is endometriózisom volt/van. Nemrég műtöttek. Azt tudni kell ennél a betegségnél, hogy nem tudják mitől alakul ki, fizikai oka, háttere nem ismert. Tippelgetések akadnak és ennyi. A kezelés tüneti. A műtét megoldás lehet azonban önmagában kevés. Egyre több kutatás mutatja ki a lelki befolyásoló tényezőket. A modern gyógyászatban az endometriózis esetében nagyon fontos a lelki oldal. Ha ez nincs rendbe rakva akkor hiába a műtét és minden kezelés, ki fog újulni.


Nem feltétlen tudja az ember, hogy lelki problémája van. Mmint az endó magyon érzékeny dolog. Olyan apróság is okozhatja amire csak legyintünk. Úgyhogy érdemes ennek az oldalnak utána menni.


Nekem a klinikai szakpszichológus csodát tett. Feltártuk, hogy mik okozzák/erősítik a brtegséget és dolgozunk a megoldáson. A műtéttel az egyik szigetet eltávolították, fájdalmam azóta minimálisra csökkent.

2020. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az az oka, hogy "mérgezett" ételeket ettél már kiskorod óta. Mérgezett ételeknek hívom azokat az élelmiszereket, amelyeket termesztés közben rovarirtó szerrel kezeltek vagy más módon került bele méreg..

Vannak erre már kutatások is, pl ez: [link] vagy ez [link] guglizással még többet találhatsz.

BIO minősítésű élelmiszereket kell fogyasztani. Saját tapasztalatomról itt olvashatsz (az utolsó válaszban): https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1034..

2020. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkitől!


Utolsó! Húgomnak semmi ilyen problémája nincs, pedig együtt nőttünk fel, ugyanazokat ettük.

2020. júl. 31. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Húgod, ebből az következik, hogy fiatalabb nálad, még nem telítődhetett a szervezete. Lehet hogy nála mást fog okozni, pl rákos lesz vagy autoimmun betegsége lesz.

Az együtt élők sem mind teljesen ugyanazt eszik és nem mindegyik élelmiszer mérgezett: pl árulnak peszticiddel kezelt epret és olyant is, amelyikben nincs, anélkül hogy rá lenne írva.

2020. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Keress fel egy pszichologust. O ad valaszt a kerdesedre. Sot segiteni is fog.

Beteg lelek beteg testet eredmenyez. Hidd el igy van, tudom mirol beszelek...

2020. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!