Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a legaggyakoribb...

Melyik a legaggyakoribb fogamzásgátló tabi? Tényleg a Diane 35?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem tudja megmondani. A Diane 35, nem fogamzásgátló, eredetileg nem is arra való, csak olyan mennyiségű lórugásnyi hormon van benne, hogy a ciklust és a peteérést is befolyásolja, de egy igazi nőgyógyász nem írja fel fogamzásgátlónak.
2010. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. De szerintem kimondottan fogamzásgátlók között a Lyndinette20-at szedik sokan, legalábbis én ezt tapasztalom.
2010. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem tudom,de én is diane35-öt szedtem!
2010. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor átvert a házidokim. Ő azt mondta, hogy a Diane 35 fogamzásgátló és a legtöbb nő ezt szedi. :O

Mielőtt lehurrognátok, csak elvittem neki a leleteket, amit a nőgyógyásztól kaptam. A nődoki írta ki a Diane-t.

2010. aug. 3. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:
a nődokid nyilván nem fogamzásgátlónak írta a diane-t, ha igen, akkor keress másik orvost (kivéve, ha a hormonvizsgálat eredménye alapján jutott erre a döntésre)
2010. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt hormonvizsgálat, de nem fogamzásgátlóként kaptam. Csak mondta a házidokim, hogy ez így jó, kettő az egyben, mert fogamzásgátló is. :/
2010. aug. 3. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló hatása is van, de nem az.
2010. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyakran írják fogamzásgátlónak, főleg ha valakinek pattanásos bőre van. De nem hinném, hogy a leggyakoribb. Vannak alacsonyabb hormontartalmú tabletták, azokat jobban preferálják.
2010. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem értem, hogy ha doki írta fel, és nem hasraütésszerűen, hanem hormonvizsgálat is volt (mások ránézésre kapják!), akkor miért kételkedsz abban, hogy jó gyógyszert kaptál.
2010. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a hormonjaid miatt írta, akkor más nem is nagyon lenne jó, max a cypromix, de annak ugyanaz a hatóanyaga, mint a dianenak.


Amúgy kifejezetten fogamzásgátlóként (mivel csak arra elvileg nem is lehetne dianet használni...) szerintem is az etinil-ösztradiol - gesztodént tartalmazóakat használják.

(Lindynette, Sensonette, Meliane, Harmonet, Stodette, Gestomix....ezek gyakorlatilag ugyanazt tartalmazzák ugyanolyan mennyiségben, csak más gyártja:D)

Bár a Volinát és a Yasmielle-t is egyre gyakrabban olvasom:)

De ezt csak az olvasottak alapján írom:)

2010. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!