Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell használni a tampont?

Hogyan kell használni a tampont?

Figyelt kérdés
Most először használnák de nem teljesen tudom hogy hogyan használjam. Szűz vagyok még.
2020. júl. 24. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Szólj anyudnak, biztos tud segíteni.

Egyébként meg föl kell "pattintani'

2020. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Feltételezzük, hogy valós a kérdés, amire sehol máshol nem találtál választ és az útmutatót is lusta voltál elolvasni, anyukád pedig meghalt, így itt kérsz segítséget. Most kedves leszek és leírom


1. megmosod a kezed. Alaposan

2. kicsomagolod a tampont. Van rajta nyíl, amelyik irányba tekerni kell, hogy szétszakadjon a fólia

3. Keresel valami kényelmes pozitúrát. Guggolva, ülve, egyik lábad feltéve, majd meglátod, hogy a legjobb

4. Megrántod a zsinórt jó erősen, hogy lásd, jó-e

5. valamelyik ujjaddal benyomod egészen addig, amíg már nem érzed járás közben (vagy hogy magyarázzam). Figyelj arra, hogy a zsinór kilógjon

2020. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, miért pontozták le a másodikat, teljesen jól leírta a dolgokat. Ajánlom a tájékoztató papír végigbogarászását, mert ábrák is vannak benne, és ott is jól le van írva, mit hogyan csinálj.
2020. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs használati útmutató?!
2020. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

A tampon mérete a menszesz erősségétől függ. Próbàld a minit ha gyenge a vérzés. A normàlt ha erősebb. Supert ha nagyon erős.


A legegyszerűbb ha leguggolsz, és úgy teszed fel, középső ujjal, mert az a leghosszabb.



A Silk touch fàtyolos O.B. guggolva egy pillanat alatt felcsúszik.



Mikor kibontod, a madzagot hatàrozottan ràntsd meg. Így ellenőrzöd nem e selejtes.



Én 17 éve menstruàlok és kB 3 hónap után tampont is hasznàltam, sosem talàlkoztam még olyan tamponnal aminek elszakadt vagy kiszaradt a madzagja, de sosem lehet tudni.



Szóval guggolsz, kezedben a kibontott, megràntott madzagú tampon odahelyezed a hüvelynyílàshoz. És a középső ujjaddal felnyomod ameddig csak tudod. Ha közben úgy érzed kicsit jobbra vagy balra ment az iràny akkor húzd vissza teljesen, és újra dugd fel. Kicsit irànyítsd hàtrafelé. Szóval a feneked felé. De érezni fogod.


A madzag ott fog csak lógni. Én mindig előre teszem a csikó felé a nagyajkak közé.


Tegyél be betétet is a biztonsàg kedvéért. Így nincs baj akkor sem ha àtàzol.


Amikor kuveszed, ugyanez a módszer.


Leguggolsz, megfogod a madzagot, màsik kezeddel fogj egy darab wc papírt a hüvelyed alà, ahol ki fog jönni a tampon, mert csöppenhet vér ha nagyon tele van a tampon.


Lassan kihúzod a tampont,wc papírba csomagolva a kukàba teszed és felteszel egy újat.

2020. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha szűz vagy, akkor csak a mini és a light days tampont ajánlanám, mert azok a legvékonyabbak (ha ob-t használsz, de kezdetnek szerintem érdemes azt).
2020. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy akkor rakd be, ha már vérzel, mert különben nem "csúszik", és fájhat a behelyezés.
2020. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!