Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS. Ti mit javasoltok?

LilithBarb kérdése:

PCOS. Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jópár éve már,hogy diagnosztizáltak nálam PCOS-szindrómát. Elmentem orvoshoz, hogy abszolut nincs semmi havim, teherbe esni nem tudok,és felírt egy Metformin tartalmú cukor gyógyszert,amit igen,elkezdtem szedni,de a 3 nap után abba is hagytam, mert szédültem,hányingerem volt(konkrétan az ágyból nem tudtam kikelni)... nos,erről a gyógyszerrről azt mondta a doki,hogy ez leapassza a cisztákat,és állítólag műteni nem lehet. Szerintem lehetne,csak nem akarják. Esetleg volt már valaki ebben a cipőben? Ha igen,mi a megoldás? Menjek el Pécsre vagy Győrbe ott megműtenek?

25 vagyok,a párom pedig 30, lassan szeretnénk babát, és így sajnos nagyon nem jön össze.

Nagyon köszönöm előre is a válaszaitokat! Puszi



2020. aug. 6. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de a dokid kritikán aluli ellátást nyújtott...keress másikat...és egy endokrinologust. Műteni ezt tényleg nem lehet. Cukor terheleses vizsgálat kellene és teljes életmód váltás, sok sport, igazából az az ami rendbe tud hozni. Van tulsulyod? Ha igen akkor mindenképp fogynod kell, ha nem a diéta és az sport akkor is szükséges.

Ha a következő nőgyógyász megpróbál sima fogamzasgatloval lerázni akkor ő is kókler, keress mást. A diéta és a sport az alapja hogy valamennyit javulj és fontos kivizsgaltatni van-e egyáltalán inzulinrezisztenciad vagy feleslegesen írta a doki a gyógyszert és akkor nem csoda hogy rosszul vagy.

2020. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Az, hogy rosszul vagy egy gyógyszertől mig nem szokik hozzá a szervezeted, nem azt jelenti, hogy ne szedd.Aki gyermeket akar, az ne kényeskedjen, hanem tartsa be azt amit az orvos mondott neki, mert nem véletlenül kaptad a gyógyszert.
2020. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is szedtem metformint, pedig nem volt inzulinrezisztenciám, csak IR-em. A gyógyszer tényleg segített, rendszeres lett a menstruációm, elmúltak a ciszták, baba is lett (persze biztos mindenkire máshogy hat, csak mondom, hogy nem hülyeség, hogy felírta az orvos). A metformint lassan kell kezdeni, alacsony dózissal, és pár hét múlva növelni a dózist. Szerintem próbálkozz még vele, hátha hozzá tudod szoktatni a szervezetedet. Ha ez nem segít, kérd meg az orvost, hogy írjon fel elnyújtott hatású készítményt (XR). Ha ez sem válik be, akkor kipróbálhatod a mio-inozitolt, ami recept nélkül kapható (Inofolic néven), de a mio-inozitol hatása kevésbé van tudományosan alátámasztva, mint a metforminé, és sokkal drágább.

Amúgy az első válaszolónak igaza van, az egészséges táplálkozás (főleg a szénhidrátokra kell odafigyelni, az interneten utána tudsz olvasni, mit érdemes enni/kerülni PCOS-sel) és a rendszeres testmozgás is nagyon fontos, a gyógyszer mellett is! Ha pedig nem tudod szedni a gyógyszert, akkor ez az egyetlen lehetőséged.


Nagyon-nagyon ritkán szokták a PCOS-t műteni, nem tudom, találnál-e valakit, aki elvállalja, mielőtt nem próbáltál meg minden más lehetőséget.

2020. aug. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, javítás: "pedig nem volt inzulinrezisztenciám, csak PCOS-em"
2020. aug. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!