Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász ha kacsát használ...

A nőgyógyász ha kacsát használ, akkor csak a rákszűrés miatt vagy más okból is vizsgál azzal?

Figyelt kérdés
Én nem rákszűrésre mentem, de vizsgált kacsával és nem tudom hogy akkor rákszűrést csinált e vagy valami mást.

2020. aug. 6. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Azért kell, hogy a hüvelyfalad szétválassza, nem lát be nélküle, minden vizsgálathoz szükséges.
2020. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor csak megnézte.
2020. aug. 6. 15:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kenetet vett, a hüvelybe ilyenkor kacsát vezetnek be, majd szétnyitják azt, hogy könnyebben hozzáférhető legyen, a méhnyak felszínéről és a nyakcsatornából mintát vesznek, amit üveglemezre tesznek. A minta a sejteket tartalmazza, amiket egy speciális pálcával vett le, a kacsával széthúzott hüvelyeden át.

Nem tudom mi volt a gond, ami miatt mentél, de szerintem ha belső szerveidre lett volna kíváncsi és nem rákszűrést csinál, azt hüvelyi ultrahanggal intézte volna el.

2020. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudom hogy működik a rákszűrés.

Csak azt tudom/éreztem hogy a kacsát bevezette, de azt hogy esetleg mintát vesz, olyat egyátalán nem és most felmerült ez a kérdés hogy máshoz is kell e.

2020. aug. 6. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja bocsi :D csak gondoltam kifejtem, hàt figyu nem tudom, èn sem èreztem soha azt a kapargatàst, amiről màsok beszèlnek, de persze tènyleg nem tudom:)
2020. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én most voltam először és mivel nem rákszűrésre mentem meg nem is mondta hogy csinál, így nem tudom, érzésből sem tudom hogy az volt e. Akkor azt gondoltam hogy biztos megnézi hogy látszatra minden oké e.
2020. aug. 6. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy csinált, rosszabb nem lesz tőle :) nem kaptál semmilyen papírt? Vagy majd max egyszer csak küldik a citológiai eredményt ha az volt, max ha magánnál voltál és kb 15-18ezret fizettél, abban általában benne szokott lenni a méhnyakrákszűrés (bocsi amúgyne vegyél biztosra semmit csak találgatok😆)
2020. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kaptam papírt, de azon nincs ilyen.


Az oldalon ez van:

Nőgyógyászati vizsgálat, tanácsadás


22 000 Ft


Nőgyógyászati vizsgálat, tanácsadás cytológiai (LB) szűréssel, tájékozodó ultrahanggal


27 000 Ft


Hát én 22ezer Ft-ot fizettem, viszont szűz vagyok és akkor kb felesleges csinálni rákszűrést. Én is csak találgatok, mert tényleg fogalmam sincs😄 Tényleg, a kacsát éreztem, de mást egyátalán nem. Nem tudom hogy olyat szoktak e hogy csak megnézik.

2020. aug. 6. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Hmm, de akkor az viszont fura hogy ha szuz vagy es a kacsat beteszik, szurest meg nem csinalnak, szuzen kacsat sem kene alkalmazni 🤔 na hat mar akkor vegkepp nem tudom😆 mindenesetre ha nem fajt, akkor gond tuti nincs, artani nem art ha megcsinalta is esetleg😆🤷‍♀️ Legyen hogy jol vagy!:)
2020. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Lenyeg* bocsi
2020. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!