Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 éves vagyok. És sosem...

19 éves vagyok. És sosem fájt semmim mikor megjött. De mostanában úgy rám törnek a görcsök hogy alig bírok felállni.. Miért van ez?

Figyelt kérdés
+ pont hogy ilyenkor a melleim annyira fájni kezdenek hogy egy póló felhúzása is kínszenvedés. (Ha hozzá ér, értitek)
2020. aug. 20. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Nőgyógyász?
2020. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 17 éves koromig semmi gondom nem volt a menzeszemmel, de később elkezdett kimaradozni, és görcsöltem is. Elmentem orvoshoz, kiderült, hogy volt egy petefészek cisztàm, ami kèsőbb felszívódott. Viszont továbbra is jöttek a görcsök, a menzeszem nem állt be. Ezután az orvos azt mondta, hogy nincs semmi baj, sok külső tényező is befolyásolhatja a menstruációt. A stressz okozhat alapból is gyomorgörcsöt, ha valaki nagyon vèkony testalkat, az vérzéskimaradást is okozhat. Valamint a mozgásszegèny èletmódtól is görcsölhetsz. Tapasztalatból mondom, hogy amikor az egyetem miatt nem tudok rendszeresen úszni járni, sokkal fàjdalmasabb a menzesz, mint amikor rendszeresen sportolok.
2020. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 10 év menstruáció után kezdett fájni, később kiderült, hogy endometriózisom alakult ki.


Egy barátnőmnek szintén évekkel azután kezdett fájni, hogy megjött. Kiderült, hogy nincs semmi baja.


Egy másik barátnőm szintén így volt, majd cisztát találtak mindkét petefészkébe.


Érdemes nőgyógyászhoz fordulni.

2020. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Voltam nőgyógyásznál azt mondta ne aggódjak később jött elő.. A fájdalom.


2.

Úgy sajnálom. Én kivizsgáltattam már magam 2x minden a legnagyobb rendben van.. De sajnos sokkal érzékenyebben reagálok ilyenkor rá. Remélem rendben vagy.

2020. aug. 20. 14:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolta az orvos maradjak ilyenkor ágyban és melegítsem a pocakomat és párnap múlva rendben leszek. De annyira szörnyű érzés. Sokszor sírnom kell úgy fáj...
2020. aug. 20. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Menj masik nőgyógyászhoz.
2020. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az Algoflex M szokott segíteni, ha görcsölök, semmi más. Illetve ha menzesz előtt sportolok, nekem is enyhébbek a tünetek.
2020. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!