Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beadatták 12 évesen neked a...

Beadatták 12 évesen neked a HPV oltást?

Figyelt kérdés
Nekem anyukám nem engedte, mert hogy valami mellékhatásoktól féltett, mert olvasott ilyen cikkeket, meg orvos a szomszédunk és ő mondta neki, hogy veszélyes.
2020. aug. 26. 11:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell össze vissza d.gni gumi nélkül, és akkor nincs HPV. Az oltásnak meg nem tudjuk a hosszú távú hatását.
2020. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%

Orvos vagyok, nemsoká szakvizsgázom szülészet-nőgyógyászatból. Nekem még nem volt ingyenes, én simán kifizettem érte a 90 ezer forintot, és beadattam huszonéves koromban.

A legnagyobb felelőtlenség nem beadatni, főleg, hogy ingyen is van.

A felelősségteljes szexuális élet sok mindentől megvéd, de a HPV pont kivétel. Általában semmi tünete, főleg férfiaknál es nem kell hozzá a fél városon végigmenni, hogy elkapja az ember. Az óvszer sem véd ellene 100%-ban, de amúgy is. Egy hosszabb kapcsolatban szerintem az is felelősségteljes viselkedés, ha az ember tablettát szed. Pont elég, ha a partnerének volt 1-2-3 előző kapcsolata (és esetleg azoknak is ennyi), már jó eséllyel HPV-s. Nekem nem hiányzik egy méhnyakrák. Ha meg tudom előzni, miért ne?

Természetesen semmi bajom az oltástól és a hpv tesztem is negatív.

2020. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

De, tudjuk a hosszú távú hatását.

Mindenhol csökken a méhnyakrák megelőző állapotok előfordulása, ahol beveuettek az oltást.

[link]

2020. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"azon oknál fogva, hogy:


1. nem ismerjük hosszútávon a hatását


2. létezik felelősségteljes szex is.."


Felelősségteljes az, hogy gumit használ? És ha mondjuk a férjével gyereket akar, akkor is legyen gumi??? Egyébként nem a k...rvák betegsége a HPV... Egyébként meg anyámat is egy orvos beszélte le...


Fiúkat meg most akarják beoltatni, így jutott eszembe... Ott olvasni igen értelmes megnyilvánulásokat.

2020. aug. 26. 12:34
 15/29 A kérdező kommentje:
Mármint a férfiaktól... Hihetetlen, hogy ilyen buta emberek élnek köztünk...
2020. aug. 26. 12:35
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
Rendes erkölcsös keresztény ember a nászéjszakán veszti elaz ártatlanságát úgy meg nincs esély elkapni a HPV-t. Attól csak a melegeknek és a prostituáltaknak van félni valójuk.
2020. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%
Én megkaptam az oltást.
2020. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%

Jaj 16-os válaszoló, húzd már le magad! Gyanítom, hogy te is olyan erkölcsös vagy, hogy csak a házasságkötés után veszítetted el a szüzességedet, ugye? Illetve te is csak gyereknemzés céljából szexelsz? Hagyjuk már. Prédikálsz itt mindenféle keresztény dumáról, közben lehet több f.@szt fogtál már életedben, mint kilincset. -.-"

Kérdező, nekem is beadták a 3 fázisos oltást, akkor még 30 ezer forint volt darabja, semmiféle mellékhatás nem jelentkezett nálam és ha most ingyen hozzájutok, nem akarnék kimaradni belőle. Anyud meg a szomszédod is egy kicsit visszamaradott a témában.

2020. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
9%

A fiúkat mégis miért kéne beoltani? Ez csak a lányokban okozhat méhnyakrákot, írták is, hogy a fiúknál tünetmentes.

Ja és egy lányt se fertőzök össze, mert kizárólag fiúkkal szexelek, így egy gyerek se csúszhat be.

2020. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
19# Nyilvánvalóan azokra a férfiakra gondoltak akik szexelhetnek gumi nélkül, aztán vihetik nőről nőre, ezzel rákot és esetlegesen halált okozva nekik. Vagy neked ez jó bulinak hangzik?
2020. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!