Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a HPV-elleni...

Flora08 kérdése:

Mi a véleményetek a HPV-elleni védőoltásról? Van eseteleg olyan, aki már beadatta?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hétfőn adattam be a második adagot.

Kaptam egy levelet ami szerint harmad áron adják. Gondoltam ha ennyit megtehetek annak érdekében, hogy nagy esélyem legyen magamnál megelőzni az egyik leggyakoribb rákot a nők körében, akkor megteszem. Csak eddig túl drága volt, hogy ki tudjam fizetni.

21/L

2011. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy tinikorban kell beadatni. Nekem még nem volt anno lehetőségem erre. Pedig nem vagyok iszonyat idős (28), de akkoriban nem volt ekkora propaganda mellette. Nem vagyok az a feltétlenül oltogatós fajta, de egyszer ha lányom lesz biztos beadatom neki.
2011. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha lenne pénzem, én is beadatnám, de nevetségesnek tartom a 35 ezres árat és a propagandát mellette, semmilyen támogatást nem kapok rá.
2011. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nagyon drága, ezért nem adattatom be, mert nem tudom anyagilag finanszírozni. sajnos. egyébként minden további nélkül beadatnám, mert adna egy biztonságtudatot.
2011. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Annyira nem értem, hogy ha annyira hatásos, ha valóban meg lehetne előzni vele a rákot, akkor miért nem jár alanyi jogon? Ezt hívják talán mesterséges kiválasztódásnak. A régi görögök egyszerűen ledobták a Taigetoszról a gyengébbeket, azóta sokat fejlődtünk civilizálódtunk, már elérhetetlen árakon adjuk az életet biztosító dolgokat.


Na ez csak amolyan gazdasági tényezők mentes (mert nyilván az előállítás is pénzbe kerül valakinek) érzelmi alapú megközelítése volt a témának.

2011. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy teljesen felesleges. Csak 3 HPV fajta ellen hatásos, pedig nagyon sok van belőle, ami rákot okozhat. Ezen kívül más is okozhat méhnyakrákot. És (bár sokszor elfelejtik hozzátenni) csak akkor ér valamit, ha a szexuális élet megkezdése előtt adják be, utána nagy eséllyel elkapja az ember a HPV-t, és feleslegessé válik. Persze az sem elhanyagolható szempont, hogy meddőséget okozhat. Summasummarum teljesen felesleges, és drága is. Sokkal hatékonyabb a monogám szexuális élet, és az évenkénti nőgyógyászati szűrés (illetve évente többször kontroll a nőgyógyásznál).
2011. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is kaptam egy levelet a háziorvostól, hogy most lehet kedvezményesen egy ideig. Ma adattam be az elsőt.
2011. jún. 22. 12:53
 8/17 anonim ***** válasza:

" Csak 3 HPV fajta ellen hatásos, pedig nagyon sok van belőle, ami rákot okozhat."


Igen, csak azt felejted el, hogy az a 3 fajta a leggyakoribb, a méhnyakrákos esetek több mint 70%-áért felel.

Ilyen alapon kb semmilyen védőoltást nem kéne beadni mert a legtöbbnek több fajtája is okoz megbetegedést.

2011. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy ezek gyakran okoznak, nem leszel megóvva a méhnyakráktól. Nem véletlenül kell érte fizetni, és nincs benne a kötelező védőoltások között. Mert finoman szólva is a béka feneke alatt van a hatékonysága, csak jó a marketingje, így sok olyan nő is beadatja, akik már rég túl vannak HPV fertőzésen, így kidobják az ablakon azt a pénzt. Még mielőtt megvádolnál laikussággal, az egészségügyben dolgozom, és mellette orvosnak tanulok. Amikor a nőgyógyászaton feltettem egy gyakorlat alkalmával a kérdést, hogy érdemes-e beoltatni magam, kiröhögtek, és jogosan. A gyakorlatvezető konkrétan így fogalmazott: "nézze, a saját lányomat biztos nem oltanám be vele. Nagyobb az esélye, hogy meddőséget okoz, minthogy megóv a méhnyakráktól. De maga mérlegeljen". Nem kell mindent elhinni, amit a reklámok mondanak.
2011. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
51%
nekem anyukám beadatta, az egész kb 90000 forintba került, de részletekben kellett ugye fizetni. én örülök hogy megkaptam, és szerintem hatásos, legalább is nekem jó érzés hogy kevéssé vagyok veszélyeztetett. amikor megkaptam 14 éves voltam.
2011. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!