Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvosi státuszvizsgálaton...

Orvosi státuszvizsgálaton nézik a nemi szervet? Ha nem akarom megmutatni tehetek be betétet h azt higgyék megvan a menstruáció?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövő héten lesz, eddig 1x volt ilyen, de aznap ont nem voltam suliban

Nektek volt ilyen vizsgálat ahol nézték vagy megkellett mutatni odalent? Elvileg ha viszont megvan a menszesz nem tudják megnézni. Lehet betétet használni h azt higyjék h úgy tűnjön h menstruálok és ne kelljen megmutatni? Nálatok volt már ilyen?



2020. szept. 12. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Az iskolai orvosi vizsgálatra gondolsz? Nekünk soha nem kérték, hogy deréktól lefele vetkőzzünk le, ezt komolyan csinálják más helyeken?
2020. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem fogják nézni, nem kell tartanod. Az a nőgyógyász dolga nem egy iskolai orvos/védőnő feladata. Arra szoktak rá kérdezni, hogy hány évesen jött meg a menstruációd és rendszeresen van-e. Ennyi ami ezt a témát érinti. Hozzád érni akkor fognak, ha a gerincedet megnézik és/vagy meghallgatják a szíved.


13. osztályos lány vagyok. Soha nem végeztek ilyen vizsgálatot, mert nem az ő szakterületük és szerintem abszolút nem iskolában végezhető vizsgálatok közé tartozik. Fel sem merült nálunk(se diák, se védőnő/orvos részéről), hogy ilyen vizsgálatot végezzenek. Ha a fenti kérdésre nem megfelelő a válasz, pl kimarad a menstruáció akkor annyit javasolnak, hogy menj el nőgyógyászhoz, nem kezdenek el vizsgálgatni.

2020. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk jó régen a középiskolás kötelező vizsgálaton a férfi orvos minden lánnyal levetette a felsőruháit, és megfogdosta a mellüket. Gusztustalan volt.
2020. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem rákmegelőző mellvizsgálat volt, mert azt ennyi idősen még nem csinálják, max. 30 fölött.
2020. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nem nézik...😂
2020. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Tegyük fel, hogy nézik. Neked viszont jogod van ezt megtiltani!
2020. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányoknak nem szokták nézni nálunk.

Nekünk le kell tolni a nadrágot.

17/F

2020. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régebbi kérdés de mi volt végül?
2021. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!