Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas menstruációm van...

Fájdalmas menstruációm van már egy bő éve. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és baromi fájdalmas menstruációm van. Már két héttel előtte elkezd görcsölni(peteéréskor is fájdalmas mintha sok apró tűvel szúrkálnák a hasam és nem tudom behúzni). Előtte két nappal a görcsök meg a feszülés miatt nem tudom behúzni a hasam szintén és mindig a jobb oldalam fáj erősebben(mintha egy kést állítottak volna az oldalamba) és ez az egész kisugárzik a derekamba, fenekem felé. Mellé még nagy fekete darabos vérzés is van. Éjjel sokszor aludni nem tudok annyira fáj.

Most akarok menni nőgyógyászhoz ezzel és valaki tudna segíteni,hogy mire számítsak ezekkel a tünetekkel?



2020. szept. 20. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvass utànna az Endometriózisnak. Saját tapasztalat
2020. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem inkább az, hogy miért vártál vele ilye sokáig? Ezek nem normális tünetek, nagy eséllyel lehet komolyabb gond is a háttérben.

Minél hamarabb menj el nőgyógyászhoz, azt javaslom.

2020. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont, simán lehet endometriózis. Ha nőgyógyászhoz mész, valószínűleg hozzád vág egy fogamzásgátló tabit és hazaküld, de az nem megoldás, tapasztalatból mondom! Nem nagyon szeretik endometriózis-ügyben kivizsgálni az embert, valószínű azért, mert mert elég körülményesek a vizsgálatok, úgyhogy erősködni kell, hogy igenis vizsgáljanak ki.
2020. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom,hogy fogalmam sincs miért vártam eddig ezzel. Tavaly volt egy vakbél műtétem és akkor mondták,hogy belül szép minden és rendben van. Ezért nem gondoltam,hogy endometriózis lenne vagy akár egy ciszta, de tény, hogy az utóbbi időben baromira bedurvult.
2020. szept. 20. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vàlaszoló vagyok. A harmadiknak igaza van, ne hagyd magad mert leràznak. Itt sok olyan törtènet szerepel, ahol leràztàk a beteget fogamzásgátlóval. Én amikor jelentkeztem az orvosnàl engem másik héten még is műtött. Kaptam utánna fél évig gnrh injekciót. Mivel meddősèget okoz, nem szabad halogatni, ha lehetőséget van, én inkább magàndokit javasolnèk.
2020. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen magándokihoz szeretnék menni és remélem találnak erre valamit.

Esetleg azt megtudod mondani, hogy a nőgyógyász mit tud ezzel csinalni? Gondolok itt a vizsgálatokra. Sosem voltam még és egy kicsit félek is.

2020. szept. 20. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem uh-n làtszott, szép nagy cisztàk voltak mindkèt petefèszkemben. Aztán laparoszkóppal műtött, aztán jöttek a meglepetések, nem csak a két endós ciszta volt, hanem a beleimen is voltak endós szigetek. Összenövèseim voltak. Nekem annyiból volt szerencsém hogy a ciszta làtszódott uh-n. Akiknek ez nincs nehezebben veszik észre.
2020. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát remélem lesz rá megoldás, érzem most már(meg ahogy jelez a testem),hogy valami nem oké
2020. szept. 21. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!