Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon beütöttem a cicim, és...

Nagyon beütöttem a cicim, és le is horzsolódott a mellbimbóm udvara, enyhén szivárgott egy kis vér, hova kell fordulnom?

Figyelt kérdés

Ma este egy laminált bútor éles szélébe beütöttem, és le is horzsoltam, nagyon fáj. Picit véres lett a géz, amivel beborogattam, csíp. Hova tudok fordulni, ügyeletre nem tudok, de holnap munka után elmennék.

Egyáltalán szerintetek el kell ezzel mennem bármilyen szakorvoshoz, vagy túlreagálom?

Köszönöm a segítséget!



2020. szept. 29. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így az éjszaka közepén sehova. Le kell fertőtleníteni, pl. Betadinnal, steril fedőkötést kell rá tenni pl. 10x10-es mullap. Ezeket lehet kapni az ügyeletes patikában, ha nincs otthon. Ha nem javul, nappal meg lehet mutatni a sebészeten.
2020. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Szerencsére van steril mullap, betadin oldat is. Most az ütődés helye picit belilult, azért vagyok ilyedt. :(

Komolyabb baj ugye nem lehet ebből? Nincs hipochondriám, csak ez ugye egy nagyon érzékeny terület.

Rögtön be is fedem betadinos gézzel. A fájdalmat tudom valahogy enyhíteni?

Köszönöm!

2020. szept. 29. 22:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Van még bepanthen plus krém. Elvileg az is fertőtlenít, az nem jó, ugye?
2020. szept. 29. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nurofen vagy Algoflex. Jobbulást.
2020. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A krémek nem jók, mert elzárják a levegőtől a sebet
2020. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm!!
2020. szept. 29. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!