Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kavar a fogamzásgátló szedésével?

Kavar a fogamzásgátló szedésével?

Figyelt kérdés
Este 8-kor szoktam bevenni, de tegnap elmaradt. Ma reggel 5-kor pótoltam... De akkor vettem eszre, hogy valamikor máskor is kimaradt egy szem. Ez az első hónap miota szedem. A barátommal még nem voltunk együtt. Még van pár szemem...de nem jo az, hogy esti órákban szedem,mert elmarad. A jövőhavit kezdhetem ugy hogy a reggel 5-orai időponttal? Illetve lesz-baj az elmaradt egy szemből?

2020. okt. 3. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha most kezdted el szedni akkor a kövi hónapig amíg elfogy a másik védekezzetek.


Én is este 9kor szedem, van beállítva mindennapra emlékeztető, mert így 9 év után is van mikor elfelejteném

2020. okt. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szept 11-en kezdtem el szedni. Kihagytam a tegnapi napot veletlen es ma reggel 5-kor vettem be. Ebbol lesz baj? Illetve egy nap is kimaradt valamikor. Ha plusz egy napig szedem amiatt, a kimaradt nap miatt, az úgy rendben van?
2020. okt. 3. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, csak védekezzetek még 1 hónapig és szedd rendesen, állíts be emlékeztetőt estére lefekvés előtt...
2020. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még tart a fogamzásgátló hatás, amennyiben kevesebb mint 12 óra telt el a tabletta szedési időpontjától. Ha csak egy fogamzásgátló tabletta maradt ki, ajánlatos minél hamarabb pótolni, majd a soron következő tablettát a megszokott időpontban bevenni akkor is, ha csak minimális idő telik el így a két pirula között. Amennyiben 12 óránál is több a késlekedés, vagy akár több tabletta is kimaradt, annál nagyobb a kockázata annak, hogy a fogamzásgátló hatás nem megfelelő. A nem kívánt terhesség valószínűsége akkor a legnagyobb, ha a levél elejéről vagy végéről maradtak ki tabletták.Ha csak egy tabletta maradt ki az első hét folyamán, ajánlatos azonnal pótolni, amikor csak lehetőség van rá. A kimaradt szemet akkor is be kell venni, ha az a soron következővel egyidőben történik. A nem kívánt terhesség elkerülése érdekében a következő hét napon ajánlott a kiegészítő fogamzásgátlás alkalmazása. Ha a második héten maradt ki egy tabletta, ugyanaz a teendő, mintha az első héten maradt volna ki, ám ilyenkor már nem szükséges a kiegészítő fogamzásgátlás.


Részletek: [link]


Részletek: [link]

2020. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!