Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedésével...

Fogamzásgátló szedésével kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkodom, hogy elkezdjek-e tablettát szedni. Az óvszeren lévő síkosítóra (meg egyáltalán a síkosítóra, volt mikor kipróbáltuk) nem reagál túl jól a szervezetem (nekem erősebb lesz tőle a folyásom, ami zavaró, sőt volt, hogy gyulladás is jelentkezett) és ezért próbálnám ki a tablettát. Tapasztalatok a szedéssel kapcsolatban, illetve, hogy volt-e aki megbánta és hogy milyen mellékhatások jelentkeztek (ha jelentkeztek)? L/21

2016. máj. 31. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Yadine nevű gyógyszert szedek másfél éve. Az első héten piros pöttyös lettem az egész testemen, mert hajlamos vagyok ekcémára, és a gyógyszer is hajlamosít, csak a doki nem kérdezte, hogy szokott-e ekcémám lenni... De egy hét után elmúlt, és onnantól kezdve semmi mellékhatás nem jelentkezett. Egyszet egy fél napig volt pecsételő vérzésem a gyógyszer szedése közben, de ez még normális. Előtte nagyon ájulós voltam mensi alatt, a gyógyszer szedése alatt ez ritkább. Nem fáj annyira, és nem is folyik belőlem annyi vér. De nyilván azért, mert ez megvonásos vérzés, és semmi köze a menstruációhoz. :)

19L

2016. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos csak rossz tapasztalatom van vele, de persze ez nem jelenti azt, hogy sokaknak lenne. A bőröm szép volt tőle, sőt, gyönyörű. és a hajam is. Eleinte nem voltak gondjaim, sem hányinger, sem semmi más, viszont hosszútávon rengeteg lett tőle a gyomorsavam, ezért abba kellett hagynom a szedését. Altforellet szedtem, de az összes kombinált foggátlónak van ilyen mellékhatása sajnos.

Mellesleg a mai foggátlók csak olyan kicsi mennyiségű hormont tartalmaznak, hogy meg sem kottyan a szervezetnek; viszont szedés előtt egy labor májfunkció miatt erősen javasolt!

2016. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt, amelyiktől hiztam. Masik fajtától pedig szétrobbant a fejem szinte, ugy fájt. Meg a lábszáram. Féltem a trombzistol, inkább abbahagytam. Beszélj egy jó nőgyógyásszal, hátha tud ajánlani valami megoldást.
2016. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a tablettáktól pattanásos lettem (mellékhatásuk) és hüvelyszárazságom, 0libidóm lett, maradt a hüvelygyűrű ami sokkal praktikusabb de a hatása ugyanaz mint a tabié. Ennek hosszabb volt a megszokási ideje. Az első hónapban semmi, után 3hónapig hányinger, ingerlékenység volt. De a libidóm rendben van, nem vagyok már száraz és nincs pattanásom, lecsökkent a mennyisége a vérzésnek.
2016. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!