Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett teherbe...

Fogamzásgátló mellett teherbe eshettem?

Figyelt kérdés

Most szedtem először fogamzásgátlót, konkrétan a Ditinell nevűt. Minden nap rendeltetésszerűen vettem be, még arra is figyeltem, hogy bevétel után 3-4 órával (a felszívódási idő) igyak csak koffeint, ami esetlegesen hasmenéshez vezet néha.

Tegnap kellett volna megjöjjön az első megvonásos vérzésem, de nem jött meg.

A tájékoztató szerint első nap kell bevenni a ciklusból, ha második nap történik akkor egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Én első nap vettem be, de nem is szeretkeztem az első 10 napba.

Szinte egész hónapba volt egyfajata pecsétlődéses vérzésem, minden nap 2-3-4 csepp alvadt vér folyt belőlem.

De tegnap óta, mióta kellett volna jöjjön a művér, nem volt pecsétlődés.

Akkor ezek szerint teherbe estem?


2020. okt. 18. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nem, csak felborult a ciklusod. Majd helyre áll csak rendesen szedd
2020. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha a hatóanyagot tartalmazó mindegyik sárga tablettát rendesen bevette, nem hányt, nem volt súlyos hasmenése, és nem szedett más gyógyszert, nagyon valószínűtlen, hogy Ön terhes.

Ha a várt menstruációja kétszer egymást követően kimarad, előfordulhat, hogy teherbe esett. Azonnal keresse fel kezelőorvosát. Csak abban az esetben kezdje el a következő csomag szedését, ha megbizonyosodott arról, hogy nem terhes."

[link]

2020. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes, csak idő, amíg átáll a hormon rendszered, biztonság kedvéért tesztelj egyet. Ha 3 hónap alatt nem rendeződik, akkor vissza kell menni az orvoshoz, és másik gyógyszert szedni.
2020. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!