Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségtelen a testsúlyom?

Egészségtelen a testsúlyom?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, 157cm és ehhez 73 kilógramm. Nem mondanám magamat nagy darabnak, de vaskos vagyok itt-ott. Szoktam edzeni járni, de sajnos nagyon szeretek enni. Van egészségügyi kockázata ennek a súlynak?
2020. okt. 20. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
A BMI az átlagembernél megbízható, egyedül akkor téved, ha az illető sokat sportol és nagy izomzattal rendelkezik. A BMI nem tesz különbséget zsírpárnák és izom között. Valószínűleg Te nem vagy túl aktív, így teljesen megbízható.
2020. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hat éve uszom, és 2 éve rendszeresen járok konditerembe. Nem tudom számít-e.
2020. okt. 20. 13:52
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Ezt említhetted volna a kérdésedben, nem egy elhanyagolható információ. Ebben az esetben attól függ, hogy mennyi izomzattal rendelkezel.
2020. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy az úszás is ennyire lényeges. Bár tény ami tény fárasztó. Az izomzat súlyát nem tudom. Annyit látok, hogy vaskos vagyok. Van egy ismerősöm ő is ennyit nyom, kb. ekkora magassághoz és őt sokkal nagyobb súlyúnak szokták tippelni.
2020. okt. 20. 13:57
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon lényeges dolog az úszás, mivel a test legnagyobb izomcsoportját edzi, elég kemény módon.
2020. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Csináltass testösszetétel elemzést. Én is sportolok, 82 kiló vagyok 169 centivel, de magas a vázizom tömegem. Az orvos 75 kilót javasolt úgy, hogy a jelenlegi izomzatomat megtartva. Na most a 169 centihez a BMI szerint is sok lenne a 75 kiló. Úgyhogy fenébe a BMI-vel.
2020. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem ez valami egészen brutális testsúly ekkora magassághoz. Én 165 cm vagyok, 52 kg, 40 éves nőként, és így pont jó vagyok, se kövér se vékony.
2020. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!