Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba, miért?

Visszatérő hüvelygomba, miért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lassan egy éve szenvedek hüvelygombával, ami néhány havonta visszatér.

Eddig mindig voltam a nőgyógyászomnál a tünetekkel, de ez már kezd pénzügyileg megterhelő lenni(mind a vizsgálat, mind a gyógyszerek).

Élek szexuális életet, minden alkalommal a páromat is lekezeltük.

Az lenne a kérdésem, hogy van valaki akinél hasonló probléma áll fenn?

Mit tesz ellene, hogy ne jöjjön elő, hogy megelőzze? Valami ami bevált?

Sajnos a szénhidrát mentes diéta nálam nem játszik, mert nagyon sovány vagyok :(



2020. nov. 20. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szedsz fogamzásgátlót? Attól lehet.

Szedsz te vagy a párod bármilyen gyógyszert? Azoktól is lehet, pl. Cukorbetegségre való gyógyszerektől.

Hogy kezeltek? Vettek kenetet? A barátod elment urológushoz és tőle is vettek kenetet?

2020. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak szedtem fogamzásgátlót, de amikor szedtem, akkor nem volt hüvelygombám. Ez az időszak utána kezdődött. Mást nem szedünk. Tőlem vettek kenetet, kaptam tablettát és kenőcsöt(párom is)+ hüvelykúpot.

Ő nem ment el orvoshoz

2020. nov. 20. 11:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy párodnak is kéne tablettás kezelés is. Sajnos makacs ez a gomba :(
2020. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a grapefruitmag kivonat segített. Szerintem próbáld ki, én müllerben vettem. Mióta néhany naponta megiszok vízzel pár cseppet (lekopogom de) nem jött vissza a gomba.

Emellett próbálj meg minél lazább alsóneműt viselni, hogy szellőzhessen. Vannak kifejezetten dandida diéták, azokat is érdemes kipróbálni. Igyekezz minél kevesebb cukrot bevinni az étrendedbe.

2020. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*candida, bocsánat
2020. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a kivonatot kipróbálom.

A párom is kapott tablettát is és kenőcsöt is:(

2020. nov. 20. 17:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hajlamosak vagyunk rá sajnos. Néha oda-vissza adogatjuk. :( Kezdem azt gondolni, hogy csak az óvszer lesz rá megoldás. (Amikor azt használunk, nem jön elő)
2020. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi mindig azt használunk, mégis.. Nem tudom hogy van ez
2020. nov. 20. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig ezzel szenvedtem. Nem tudom hány gyógyszert vegig szedtem.

Már nőgyógyász tanácsára nagy dolog utan(wc) egybol megmostam magam. Együttlét után is egybol zuhanyoztam..


Kitenyésztette nem volt súlyos mégis mindig visszatért. Férjemnel semmit nem talaltak.

Bár en mellette mindig felfázós tünetet is produkáltam.


Mióta várandós voltam azóta nincs ilyen problémám. (Nyilván nem azt mondom ess teherbe)

10 hónapja szültem, s se terhesség alatt se most nincs. De valószínűleg a hormonok miatt. Nem tudom mi lesz amint nem szoptatok es vissza áll minden a régi kerékvágásba. Remélem így marad.:)

2020. nov. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem sem súlyos, de mindig visszajön.

Örülök, hogy neked elmúlt, remélem így is marad

2020. nov. 21. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!