Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kisajkamban egy mirigy...

A kisajkamban egy mirigy begyulladt, valószínűleg a Bartholini mirigy, vagy egy kisebb mirigy. Kezeltem magamnak, vajon jobb lesz vagy menjek orvoshoz? 25L

Figyelt kérdés
Amikor kitöröltem vettem észre, hogy fáj,és egy borsó nagyságú kis pukli volt a kisajkamon, már volt régebben ilyesmim, akkor a nőgyógyász kiszúrta, kinyomta, lefertőtlenítette. Most én is ezt csináltam meg ülőfürdő után, és mintha kicsit jobb is lenne, de kicsit sajog. Mármint nem éles fájdalom vagy bármi, csak így érzem. Most akkor csak legyek türelmes és várjam, hogy gyógyuljon vagy mit tehetek még otthon? A nőgyógyászhoz most a vírushelyzet miatt nem annyira akarnék elmenni, de persze ha olyan, akkor megyek. Kicsit most aggaszt ez a dolog, mert már kiújuló probléma. Nem tudom mit lehetne tenni, hogy végleg elmúljon. Nektek volt már ilyen? Mennyi idő alatt gyógyult meg?

2020. nov. 21. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Menj nőgyógyászhoz! Az orvos arra van, hogy kikezeljen és meggyógyítson. Ha az emberek meg tudnák magukat otthon gyógyítani, nem lenne szükség orvosokra. Neki ez a szakmája, te viszont nem vagy hozzáértő, akkor sem, ha elméletben tudod, mit csinált.

Én nagyon jól tudom, hogy inkább menjen el orvoshoz, akinek kell, mert ha nem, akkor lehet visszafordíthatatlan baj lesz, vagy későn veszik észre, vagy egyéb szomorú következmény. Nem nőgyógyászati problémák kapcsán, de ezt láttam a családomban is.


Ami a nőgyógyászt illeti, magánúton is mehetsz gondolom, ha nem akarsz kórházba. Ott kevesebb emberrel futsz össze.

2020. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"a nőgyógyász kiszúrta, kinyomta, lefertőtlenítette. Most én is ezt csináltam " Mit láttál, tapasztaltál? Amikor kinyomtad mi jött ki belöle mennyi és milyen szaga volt? Ugyanott volt mit az elözö, vagy más helyen? A felszin alatt mennyivel érezted a "puklit"? Szörös, vagy borotvált vagy azon a területen? (Priviben is irhatod, ha az jobb neked!)
2020. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudnám megmondani, hogy ugyan ott van-e vagy a másik oldalon, de sárgás genny volt benne, szagot nem éreztem. Szerencsére épp csak meg kellett szúrni a tetejét hogy kijöjjön szóval nem volt annyira mélyen talán (bár még mindig puklis kicsit). Ott már nem nő szőr, mert belül van. Ha nem javul szerintem hétfőn elmegyek vele az orvoshoz.
2020. nov. 21. 00:33
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Egy képet tudsz csatolni?
2022. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!