Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nincs menzeszem?

Miért nincs menzeszem?

Figyelt kérdés

2 napja késik a menstruàcióm, és rettentően félek, hogy terhes lehetek.

Előző hónapban esemény utànit kellett bevennem, mert elszakadt az óvszer. Utàna a szokásos időben 4 napig erősen barnáztam, de ezt betudtam a tabletta mellékhatásának. Mindig rendszeresen védekeztünk a párommal, az óvszert az aktus előtt és utàn is ellenőrizzük.

Rettentően stresszes volt a hónapom, a körmöm törik, a hajam hullik és minden nap a halálomat kívànom, mert nagyon nehéz időszakot élek át(2 hete idrgösszeroppanásom is volt) Az, hogy most késik, még jobban rátesz. Nem tudok aludni, reggel gyomorgörccsel kelek és egész nap sírhatnékom van a menzesz elmaradása miatt. Gyereket nem akarok, nem vagyok rà felkészülve, mert mentàlisan sérült vagyok. (21 éves vagyok) tesztet csinàltam, negatív lett, holnap reggel egy másfajtával is tesztelni fogok.


Mivel tudnám elővarázsolni?



2020. dec. 5. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd megjön, negatív a teszted, holnap reggel megtudod a másodikat is, nincs abban semmi, ha késik.
2020. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az esemény utáni elég durván fel tudja borítani a ciklust. Teljesen normális, hogy nem jön meg időre.
2020. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

21 évesen kettő nap?

Tudod, azt nem egy atomóra irányítja.

Nyugi van.

Még reggel se vegyél másik tesztet, mert akkor meg azon stresszeled magad.

Várj egy hetet, és ha akkor sem lesz meg, akkor hívd fel a nőgyógyászod.

Ennyi idő után, még nem ad megbízható eredményt a teszt.

2020. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eseményutánitól is lehet cikluz zavar. Ha a teszt negatív, akkor ne stresszelj
2020. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
A stressz és az esemény utáni miatt is késhet. Ne aggódj.
2020. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A stresszelés önmagában is fel tudja borítani a ciklust, és az esemény utáni is, ahogy 5-ös írta.

De hadd javasoljak valami konstruktívat is: Vannak az óvszernél betonbiztosabb módszerek (mégpedig a spirál, akár hormonos, akár rézspirál - tévhit, hogy nem szült nőknek nem helyezhető fel). De ha inkább az óvszer mellett maradtok: figyeljetek arra, hogy megfelelő méretű legyen, és esetleg használjatok plusz síkosítót, így kevésbé szakad el.

2020. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


A teszt negatív lett, de a menzesz elmaradt.


Minden odafigyelünk most már.

2020. dec. 7. 19:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Hosszù kínkeserves napok után végre megjött.
2020. dec. 11. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!