Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt ajánlott...

Menstruáció alatt ajánlott betétcserénél megmosni a puncit (nem jutott eszembe szebb szó). Szappanos vízzel kell, vagy elég sima vízzel is?

Figyelt kérdés
Mert van, akinek 3-4 alkalommal is cserélnie kell betétet, vagy talán van, akinek még ennél is gyakrabban. Ennyiszer megmosni szappannal nem biztos, hogy jó. (ebből egy mosás a szokásos zuhanynál történik, de akkor is)

2020. dec. 9. 12:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
12%

????????

Mióta nem szabad szappannal mosakodni alul...?


Leéltem kb. 50 évet, és még sose volt gondom ebből.

2020. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%
11, elég ha annyit mondok hogy a szappan lúgos, a hüvely meg savas?
2020. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
49%
Bakker, nem a hüvelyedet mosod, hanem a szeméremajkakat és környékét... :)))
2020. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

Kívül sem szabad szappannal. Nem tesz jót.


Nekem olyan erős a menstruációm, hogy sokszor 30 percenként-óránként cserélek betétet. Nedves törlőt használok tisztálkodásra, ilyen gyakran nem zuhanyoznék.

2020. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%
Én ha van alkalmam ilyenkor reggel, este zuhanyzok. De ha nincs, akkor is este mindenképp, reggel pedig nedves törlőkendő
2020. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
46%

Nem kicsit viccesek a lepontozások. :-D


"Dr. Zatik János szülész-nőgyógyász véleménye:

"Szerintem - bár véleményem nem biztos, hogy egyezik az általános vélekedéssel - az intim mosakodók nagyrészt feleslegesek, inkább üzleti fogások. Arra megy ki a játék, hogy drágán eladjanak bizonyos termékeket olyan címkével, hogy ez intim testrészek speciális tisztítására szolgál, és egészségesebb a semleges, olcsó tisztítószereknél. Ha egy nő egy normál szappant vagy gélt használ mosakodásra, az ugyanúgy megteszi. A legnagyobb probléma, amit nőgyógyászként látok az a szőrtelenítés hihetetlen mértékű elterjedése. Ez ugyanis az intim régió normál baktériumflórájának védelmét is felborítja, amibe az intim mosakodók aztán besegítenek. "


forrás: [link]

2020. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
25%

Vicces hogy van olyan nő aki egy férfi véleményére ad akinek soha nem volt puncija :)

Tényleg baromi drágák ezek az intimmosók, a Rossmannban 300-400 forintért veszem... Ebbe fogok tönkremenni anyagilag.

2020. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
70%

Én szülésznő vagyok. Csak lesek itt, hogy miket írtok.

Teljesen felesleges ez a ph mosakodás őrület! Nem hüvely irrigálást végeztek!

Babaszappannal nyugodtan lehet mosni a szeméremtestet, minden tampon (én ezt használok) és betét csere után.

Egy egészséges nő hüvelyének, semmi baja nem lesz, ha a szeméremtestre ragadt menstruációs vért szappan, folyóvízzel lemossátok.

Az intim törlős törölgetés pedig legyen csak szükségmegoldás, ha cserekor nincs lehetőség lemosni.

2020. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
12%

Mindenki úgy teszi tönkre a hüvelyflóráját ahogy akarja 🤷‍♀️

Állítólag minden nőt utolér a hüvelygomba, mert nemcsak szexuális úton lehet elkapni, hanem egy sima ph borulástól is. (Csak mondom hogy ha valaki rendesen tisztítja a punciját, kisajkak, nagyajkak, azzal már el lehet állítani a ph-t ha lúgos cuccot használ.)

Nekem a 32 évem alatt egyszer sem volt semmilyen nyavalyám, szóval nem érdekel ha amiatt szólnak meg egyesek mert hajlandó vagyok 1-2 havonta 300-400 forintot kiadni valamire ami nem borítja a ph egyensúlyom.

Aki meg ágál ellene, az írogassa csak az itt minden nap olvasható ilyen-olyan gombaellenes-kúpos kérdéseket.

2020. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
85%

17: te vagy vicces... szerinted csak az csinálhat vakbélműtétet, akinek már volt hasonló műtéte...??? :-DDDD


Vagy te valami vajákosasszonyhoz jársz a nőgyógyászati problémáiddal, és csak oylanhoz, akinek már szintén volt hasonló altesti baja?


:-DDD

2020. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!