Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt ajánlott...

Menstruáció alatt ajánlott betétcserénél megmosni a puncit (nem jutott eszembe szebb szó). Szappanos vízzel kell, vagy elég sima vízzel is?

Figyelt kérdés
Mert van, akinek 3-4 alkalommal is cserélnie kell betétet, vagy talán van, akinek még ennél is gyakrabban. Ennyiszer megmosni szappannal nem biztos, hogy jó. (ebből egy mosás a szokásos zuhanynál történik, de akkor is)

2020. dec. 9. 12:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%
#18: köszi szépen a hiteles infókat, remélem, nem fog beléd kötni a 17-es.... :)))
2020. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%
nekem sincs semmi bajom és nem használok se szappant, se mosakodót csak és kizárólag vízzel mosom át alaposan.
2020. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
39%
20, női nőgyógyászhoz járok akinek nem annyi a kapcsolódása ezekhez a dolgokhoz, hogy egy tankönyvből bemagolta.
2020. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

18.: ha valaki gyakran cserél betétet, nem baj, ha minden alkalommal szappannal mossa? Nem szárítja a bőrt vagy ilyenek?

Illetve az is jó, ha a zuhanynál (napi 1x vagy 2x) szappannal mosom, a betétcseréknél pedig sima vízzel?

2020. dec. 9. 14:26
 25/33 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, de, baj a szappan, alapból sem a legjobb választás, de ilyen gyakorisággal pláne, de ezt már az első kommentek között leírták. Azért, mert felborítja a hüvely pH-ját, eltávolít onnan hasznos baktériumokat is. Én még azt is kérdeztem, hogy a szimpla vizes mosdást is mégis hogy akarod kivitelezni pl egy rohangálós napodon vagy munkahelyen, iskolában?
2020. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%
Hát nekem meg orvos mondta, hogy nem egészséges egyáltalán napi többször SZAPPANNAL mosakodni alul. Bocs, de nekem meg ez a hitelesebb, megbízható infó, mint egy gyíkos komment, amit (állítólag) egy szülésznő írt.
2020. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

Ti hogyan képzelitek el a hüvelyeteket?

Mint egy tátongó üreget, amibe egy sima mosakodáskor belefolyik a szappanos víz?

Nem kell a hüvelybemenethez nyomni a teljes zuhanyrózsát. Így nem fog belemenni semmilyen lúgos szappanlé, ami boríthatja a hüvely ph-t.

Olyan furcsákat írtok. Az anatómiátok más mint nekem...?

2020. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
25.: Igaz, nehezen kivitelezhető, inkább akkor jó ez, ha otthon van valaki. De már volt olyan egyszer, hogy egy félliteres palackba töltöttem vizet, és azzal mostam meg ott persze szappan nélkül, majd WC papírral megtöröltem. Akkor eléggé véres volt ott minden. De tudom, ez nem ideális megoldás.
2020. dec. 9. 14:48
 29/33 anonim ***** válasza:
75%
27: erre próbáltam többször is célozni - de valahogy egyesek nem fogták a kérdés lényegét sem.... :)))
2020. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
67%

Egy szülésznőnek mindennapos szülőszobai, gyermekágyas osztályos lochiát, gátsebet érintő személyes ápolasi tapasztalata van.

Az orvosod meg csak felveszi a pénzt, amit a bába megkeres neki.

Vagy rosszabb esetben, csak ül egy körzeti rendelőben, eljár felette az idő és ő sem az ápoltság csimborasszója.

2020. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!