Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a sebes hüvelyt?

Mi okozhatja a sebes hüvelyt?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász felírt gomba+baktérium ellen kúpot, mivel folyamatosan viszkedtem, égett, piros volt, csúnya sàrga folyàsom volt és fel is dagadt a hüvelyem körül a kisajak. A kúra felénél tartok, de jelenleg is észrevettem a hajlatban(nagy és a kisajak között) egy hosszanti repedést. Mai friss seb, kb 2cm hosszú. Csak akkor látni, ha széthúzom a bőrt, de a hüvelyfolyás+ a kúp maradványa folyamatosan marja a sebet, és viszket továbbra is. Azt vettem még észre, hogy a bőr olyan, mint hámlana a sebem körül. De ezenkívül az egész kisajkam “cserepes”, mintha az is hámlana, és pisi után 1-2 pontban véres a wc papír, tehát a nagy repedéses seben kívül vannak még kis sebek, amikről a törölgetés közben sikerül levenni a vart... Mit tegyek? Menjek vissza? Vagy vàrjam a kúra végét? Eléggé megijedtem most, mivel a tüneteim többsége tényleg elmúlt, erre előjön egy seb, ami szintén kivàltja a viszketést és a feldagadást. Valakinek volt màr ilyen problémája?
2020. dec. 13. 03:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nekem is volt hasonlóm, de nem ennyire durván.
2020. dec. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem sértetted meg borotvával?
2020. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem sértettem fel, az csak egy pontban vérezne, és nem tartana napokig a gyógyulása (még mindig ott van, sőt alig akar gyógyulni).
2020. dec. 17. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Szerintem kimarta a gomba. Vagy az is lehet, hogy mivel viszketett, elkapartad. Nekem is volt ilyen, több mint egy évig mindig kijött, és egyre mélyebb lett. Átérzem, de sajnos nem tudhatom mitől van. Csak erre a két dologra tudok gondolni.
2020. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, neked mi segített a sebeken? Miket használtál rá? Vagy csak úgy magától megszünt?

Tegnap este kentem rá bepanthen plus krémet, azóta nem vizsgáltam a sebet, de már nincs olyan érzésem, hogy marja a hüvelyfolyás. Gondoltam arra is, hogy lehet nem tud szellőzni, és azért gyógyul nehezen, de amíg tart a kúp, addig muszáj használnom tisztasági. De abból is olyat választottam, ami szellőzőképes.

2020. dec. 17. 18:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, valószínűleg elkapartam az elején. :( Nagyon viszketett először, majd megkapartam, és csak utána láttam, mikor megnéztem kistükörrel, hogy egy szétrepedt seb van a hajlatban, ami váladékozott, és feldagasztotta a nagyajkam is. De azután nem piszkáltam egyáltalán.
2020. dec. 17. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak úgy elmúlt magától.
2020. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!