Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Évek óta nem jött meg a...

Évek óta nem jött meg a menstruációm, szerintetek van még remény? 20/L

Figyelt kérdés

Tudom, az én hibám, utoljára 2016-ban menstruáltam, utána évekig anorexiás voltam, 32 kilóra fogytam.

Most egy ideje már 41 kg vagyok, és nem jön vissza. Régebben ezen a súlyon megjött (az anorexia előtt). Most volt bátorságom először nőgyógyászhoz időpontot kérni.

Szerintetek mit fog mondani?

Ha kapok valami gyógyszert, akkor attól meg fogok hízni?

(egy jó pár hónapja 2500-3000 kalória között eszem, szóval már "hivatalosan" nem éhezem)

Sajnos az agyam még mindig kicsit beteg és örülök annak, hogy nem híztam tovább ezen a napi bevitelen, de rettegek, hogy a gyógyszerek miatt teljesen felborul a hormonháztartásom, és napi 500 kalórián is hízni fogok, ronda és szőrös leszek, és sose lesz barátom.



2020. dec. 23. 18:58
A kérdező szavazást indított:
Hízni fogsz, vissza fog jönni a mensid
Nem fogsz hízni, vissza fog jönni a mensid
Hízni fogsz és nem lesz normális ciklusod többet
Hormongondjaid lesznek
Nem fogsz hízni és nem is jön vissza a mensid
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolom, hogy próbáld az anorexiát legyőzni. Egy pszichológus segíthet ebben. Az ilyen mértékű önkárosításnak sokkal komolyabb következményei is lehettek volna. Az egészség a fontos, nem a külső. Nyilván ne hanyagold el magad. Gondolom átlagmagasságú lány vagy, így 55 kiló körül lenne az ideális testsúly. Attól nem kell félned, hogy nem lesz barátod.
2020. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából már legyőztem, mert képes vagyok bármit megenni, és nem stresszelni a kaján. A családom meg kb. elvárja tőlem, hogy vékony legyek, mert a testvérem is az. Így is már kaptam megjegyzést, hogy milyen sokat eszek stb.
2020. dec. 23. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem vékonyság,hanem soványság!

A családod pedig elég idióta,tudatlan és gyökér,ha ilyen állapotba még megjegyzéseket is tesznek rád.

2020. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy, hogy legyőzted! Hagyd figyelmen kívül a családodat. Lehet megharagudnak, de a Te életed, és ne a hülyeségük miatt károsítsd a testedet.
2020. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom már én is nagyon megbántam. Előtte sem voltam kövér (44 kg) de sokszor bántottak lelkileg. Szerintem kezdtem el a fogyókúrát, csak “kissé” túl jól sikerült.

De mostmár bármit megtennék, hogy meg nem történtté tehessem a dolgot.

2020. dec. 23. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor a családodnak köszönhezően romlott le ennyire az állapotod.

Szerintem az újévi fogadalmad az legyen,hogy alapozd meg az önálló életedet:)

2020. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hiszem, hogy 3000kcal-t eszel, ha 500kcal-tól rettegsz.. Én fél évig nem menstruáltam, de ahogy elkezdtem normálisan enni 2-3 hónap múlva visszajött a menzesz. A helyedben kérnék egy hormonális kivizsgálást, de valószínűleg még túl vékony vagy, ezért nem hormon pótlásra van szükséged, hanem evésre. Kellene egy vérkép vassal, mert a vérszegénység is okozhatja ezt, illetve pszichológusra lenne szükséged.
2020. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Voltam vervetelen, minden oké. Most várok egy hormonális vervetelre.

Nem rettegek már a kalóriáktol, ezt miből szűrted le? Írtam, hogy normálisan eszek.

Egyébként a kérdés nem az étkezési zavaromra hanem a MENSTRUÁCIÓMRA irányult.

( 6 pszichológus kezelt, egyik sem vált be, nem megyek többhöz. Kb több kárt okoztak....)

2020. dec. 24. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:

#8-as Abból szűrtem le, hogy 4 év alatt sem sikerült a kezdő még 150cm-hez is kevés súlyodhoz elérni. Ha nem éred el a minimális testzsír arányt, amivel a hormon rendszered beindul felesleges külső hormonokat adni, legfeljebb lesz 1 kierőszakolt vérzésed..

Mit és mennyit eszel-iszol egy nap? Magasságod?

2020. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2500-3000 kalória között eszem lassan egy éve

164 cm vagyok. De kb semmi izom nincs rajtam.

Reggelire 4-5 tojásból rántottát eszek egy zsomlevel vagy pufirizsekkel

Ebédre leves+ főétel és desszert (csoki általában, hétvégén sütemény)

Uzsonna:édesség vagy gyümölcs vagy sütemény

Vacsora: főtt étel (általában hús+rizs vagy krumpli

Ha kevés akkor este meg eszek lefekvés előtt valamit (az ilyen kis lightos) protein szelet vagy shake vagy sonka

2020. dec. 24. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!