Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Állandóan hüvelygo...

Mit tegyek? Állandóan hüvelygombám van a fogamzásgátlótól.

Figyelt kérdés
1,5 éve szedem, azóta folyamatosan hüvelygombám van. Nagyon odafigyelek mindenre, mégis állandóan kialakul. Korábban nem volt ilyen gondom. Azonban volt, hogy abbahagytam a szedését 2 hónapra és akkor is ugyanúgy jelentkezett. Mit tehetnék? Nem hagyhatom abba a szedést.
2010. aug. 13. 14:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ha párod sincs, akkor meg miért nem hagyod abba? Nem értem.
2010. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Utolsó.Miért ne szedhetne tablettát valaki,aki nem él nemi életet?!Sok egyéb dolgok miatt is felírnak,én például FÉRJNÉL VAGYOK,de mivel rendszeresen a mentő visz el ha menstruálok,már könyörögtek az orvosok hogy kezdjek szedni tablettát.Ha valamit nem tudsz,inkább ne válaszolj.Kérdező:Te pedig használj hüvelygyűrűt,nem bírja a szervezeted a tablettát,igenis lehet gombás fertőzésed tőle,és ezeknek a fertőzéseknek maradnak szövödményei is.
2010. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Képzeld el, kedves utolsó, tudom, hogy van, mikor nem azért írnak tablettát, mert védekezésre kell. Csak mivel nem írta, hogy tulajdonképpen mi a problémája, azért kérdeztem rá. Hátha van rá más megoldás is. Elhiheted, elég sokat tudok róla, de nem muszáj elhinned.
2010. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Igen, én is a borzalmas menstruáció miatt kezdtem el szedni. Többször gyógyszertúladagolásom volt a fájdalomcsillapítók miatt és még úgy is végsírtam az első két napot, annyira fájt mindenem. Így pedig elmúltak a fájások, vagyis jelentősen enyhültek. Más megoldást erre még nem találtam. És most van barátom, csak még nem élünk nemi életet. De szeretnénk hamarosan, szóval akkor a védekezés szempontjából is aktuális lesz.
2010. aug. 16. 01:27
 15/26 pitypangqueen ***** válasza:
Nekem is kijött mellette,de amikor abbahagytam akkor is jelentkezett,úgyhogy szerintem sem befolyásolja jelentősen a gyógyszer.
2010. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne magad kivizsgáltatni. Egyik ismerősöm mesélte, hogy iszonyatos görcsei voltak, erre az egyik orvos lehülyézte. Elment másikhoz, és kiderült, hogy endometriózisa van.

Ne akarlak megijeszteni, de tényleg érdemes lenne egy normális orvossal megvizsgáltatni magad.

2010. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom melyik a jobb megoldás, úgy tűnik választani kell, vagy a görcs, vagy a gomba. Nekem is a gyógyszer miatt jött vissza a gombám, de miután abbahagytam még 1-2 hónapig előjött, de aztán elmúlt, és azóta soha többet nem voltam gombás. Szerintem is ki kellene próbálni hogy több időre hagyod abba a gyógyszert. A gynoxin hüvelykrém tényleg nagyon jó, érdemes kipróbálnod.
2010. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

Igen, a fogamzásgátlótól sajnos lehet hüvelygombát kapni, nyilván nem közvetlenül, hanem azért, mert a tabletta hatóanyagai megbolygatják a hüvely természetes védekező rendszerét. És a rossz hír, hogy az idő előrehaladtával ez csak rosszabb lesz, mert a kezelések csak tünetiek, amik újabb kellemetlen mellékhatásokat okoznak stb. Gyakori gombás (vagy egyéb) fertőzés, kenőcsök, kúpok, túl sok irrigálás még tovább károsítják a hüvelyed, méhszájseb alakulhat ki, stb.

Miért nem hagyhatod abba a tablettát? A védekezésnek vannak más módjai is, a túl erős menstruációs görcs pedig nem természetes. Arra nem a tabletta a megoldás, ami a ciklust esetleg beállítja, de az eredendő problémát nem oldja meg. Csak hát az orvosnak is egyszerűbb minden ilyen panaszra fölírni a tablettát, mint kitalálni, hogy ténylegesen mi is a gond.

Ha elfogadod a tanácsomat, keress egy jó orvost, vizsgáltatsd ki magad, találj valami megfelelő gyógymódot a görcsökre, és ne tedd tönkre magad a fogamzásgátlóval.

2010. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy egyes emberek azt mondják,hogy a túlzott menstruációs görcs nem természetes.Engem minden hónapban a mentő visz el a kórházba,ott persze mindig más orvos van ügyeleten(mindig hétvégén jön meg),megvizsgálnak,adnak fájdalomcsillapítót és hazaküldenek azzal hogy ez természetes fájdalom.Soha senkinek nem jutott még az eszébe 15év alatt hogy endometriózist vagy bármi mást csináljanak.Pedig 15év alatt,rengeteg orvos vizsgált már.
2010. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Utolsó: Én írtam, hogy az ismerősömnek endometriózisa van. Nem tudom kétségbe vonni 15 orvos szavát, hisz vszínűleg jobban értenek hozzá, mint én. De sajnos manapság elég gyakori, hogy ki sem vizsgálják normálisan a beteget, csak rámondják, hogy "ez normális, tűrjed tovább", vagy adnak rá fogamzásgátlót.

Próbálj meg egy normális orvost keresni, hátha szerencsével jársz:)

2010. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!