Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek még? Vagy már...

Mit tehetek még? Vagy már reménytelen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gyakran előjön a hüvelygombám. Kb. fél éve kezdődött, és azóta kb. 2 hónap volt, amikor nem volt. 1 hónapja abba hagytam a fogamzásgátlót, szedek grapefruit mag cseppet, folyamatosan jártam dokihoz. Partneremmel is szakítottunk. Intim törlőkendőt, intim lemosót is használok. Most úgy érzem megint előjött. Nődokihoz nem tudok menni (mire rendel végre, addigra megjön) Nincs viszketés, se folyás, csak fáj néha ha pisilek. Vettem Canesten kombit. Esetleg az étrendemtől? Vagy csak paranoiás vagyok?
2010. aug. 14. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen menj el nődokihoz!!! Nem értem, hogy végre rendel, akkor megjön...nálunk minden nap rendel a nőgyógyász, pedig ez egy kisváros! Vagy ha vidéken laksz, akkor a legközelebbi nagyobb városba bemész és ott egy nőgyógyász vizsgáljon meg! Ennyit megér az egészséged!!!

Ezek komoly dolgok, nem szabad elhanyagolni, a sima háziorvos pedig nem mindig tud megfelelő kezelést biztosítani, a nődoki tud csak rendesen megvizsgálni...

Egyébként, bocs, hogy ezt kérdezem, semmi közöm hozzá, ha nem akarsz, ne válaszolj, de ugye nem betegséged miatt szakítottatok a pároddal?

2010. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem amiatt szakítottunk. A nődokim csak szerdán rendel. Nálunk csak 1 nap van. :S Én sem értem miért, pedig nem is vagyunk annyira kis város. És szívesebben megyek hozzá, mert ő már "ismer". És még sosem hanyagoltam el. Mindig elmentem dokihoz. Sosem próbálkoztam házi módszerrel.
2010. aug. 14. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lep meg a heti egyszeri rendelés, Bp. melletti, elég felkapott kisvárosban szintén hetente 1x van nőgyogyó (is és sok más szakorvos is), röhejes.

A fertőzésedet tényleg jó lenne, ha továbbra is doki kezelné. Egy ideig inkább ne használj se intim mosakodót, se törlőkendőt, mert "túltisztogatod" magadat, lehet, hogy éppen ettől tér vissza a fertőzésed. Patikában recept nélkül kaphatsz jódos és tejsavas irrigáló tablettát, azokkal végezhetnél egy kúrát, ártani garantáltan nem fog, csak nem vidd túlzásba. Még az is lehet, hogy teljesen helyrehoz (kisebb, kezdődő fertőzéseknél gyakran elég a hüvely saját védelmét megerősíteni). Mellette figyelj egy-két dologra, hogy ne tudd magadat visszafertőzni: a fehérneműidet, pizsamádat, törölköződet minden használat után mosd ki magas hőfokon, fertőtlenítő adalékkal. Szintén minden használat után fertőtlenítsd a kádat, wc-ülőkét. Ne hordj műszálas bugyit, se tangát.

Nagyjából ennyi. Ha erre figyelsz, nem fogod visszafertőzni magad.

2010. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!