Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűzen nőgyógyász, mire...

Szűzen nőgyógyász, mire számítsak?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, szűz, rendszertelen a menstruációm, ezért megyek nőgyógyászhoz. Már évek óta ez a probléma, de féltem a vizsgálattól, azért nem mentem. Most viszont rávettem magamat, de félek tőle.

Mire számíthatok? Meg fog vizsgálni? Hogy zajlik a vizsgálat? Miket fog kérdezni?

Köszönöm!


2021. febr. 9. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezni fog a menstruációdról, mikor, hány napos, stb. Megkérdezi szűz vagy-e, másképp vizsgál, ha igen.

Bármilyen vizsgálatra mondhatsz nemet, és előre megkérheted h mondja el mit fog csinálni.

2021. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy végbelen keresztül vizsgáljon, arra mondhatok nemet?
2021. febr. 9. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Mondhatsz, de hogyan akarod akkor a vizsgálatot? Valahogyan meg kell néznie a méhnyakadat, és mintát vennie is kell a kenetvételhez.

Mindenképp olyan orvoshoz menj, aki megértő és türelmes, mert ne haragudj, hogy ezt mondom, de 23 évesen nem normális ennyire félni egy nőgyógyásztól.

2021. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En voltam a te helyzetedben :) vegbelen keresztüli vizsgálatot ajánlott fel az orvos, arra nemet mondtam, aztán elküldött hasi UH-ra, hogy néztek meg van-e vmi eltérés :) ha pedig megis rendesen megvizsgálná huvelyen keresztül, mert ilyenre is van példa, egyáltalán nem fáj, nekem meg csak kellemetlen sem volt, sem a kacsa sem a kenetvetel sem a hüvelyi UH. Úgyhogy ne aggodj ezen, bármilyen vizsgálatot jogod van visszautasítani, persze mérlegeld, de ilyen problémával en se tartottam indokoltnak h a vegbelembe nyulkaljanak, mint utóbb kiderült értelme se lett volna.
2021. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

En amugy nem is ertem ezt a vegbelen keresztuli vizsgalatot...

A szuzhartya nem egy merev fal, ami athatolhatatlan, direkt vannak is erre kisebb eszkozok, amiket szuzeknel hasznalnak. En is voltam meg igy anno nogyogyasznal, huvelyen keresztul vizsgalt, nem fajt, nem volt semmi. Es ha talan meg at is szakadna a szuzhartya, na bumm, ez egy biciklizes vagy mas sport kozben is megtortenhet.

De szerintem azert erre figyelnek.

Egyebkent 1-es, mindenkit kacsaval vizsgalnak, csak szolok, valahogyan muszaj megoldani, sokkal fajdalmasabb lenne, ha kezzel feszitene ki az orvos.

Olyat pedig ne tanacsoljunk mar, hogy csak azert, mert kellemetlen, ne menjen orvoshoz, es ha bajod van, akkoris felesleges, ugysem gyogyitanak meg... Te jo eg 🤦‍♀️

Evente egyszer egyebkent is kotelezo (lenne) a rakszures, ha elsz nemi eletet, ki lehet birni ezt a 10 percet.

2021. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem normálisan vizsgáltak meg,nem is kérdezték hogy szűz vagyok-még.
2021. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Ragaszkodj a hasi ultrahanghoz, mondd, hogy mást egyelőre nem szeretnél. Lehet, hogy a hasi UH és egy labor is elég lesz.

Mást én sem engednék.

2021. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!