Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Modern megoldás a menstruáció...

Modern megoldás a menstruáció idejére, ami nem tárolja a vért?

Figyelt kérdés

Minden újdonság úgy van megalkotva, hogy a testen belül vagy kívül, de tárolja a vért. (intimkehely, menstruációs bugyi, stb...)

Ez a baktériumok miatt nem igazán szimpatikus számomra.


Valami olyan megoldást keresek, amit ugyanolyan gyakorisággal lehet cserélni, mint a betétet, de környezet kímélőbb.


Nekem nagyon erős vérzésem van, ami ráadásul 8-9 napig tart. (26 éve, szóval ez már így marad. Már szültem is)


Jelenleg ott tartok, hogy nappal is éjszakai betétet használok legalább az első 5 napon.

A 8 nap alatt elhasználok 3 csomag betétet,és ez rengeteg szemét.

Van olyan megoldás, amit én nem ismerek, és ilyen erős vérzéshez is alkalmas?


2021. febr. 21. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia! A mosható betét újrahasználható menstruáció után. Nem lesz tőle semmi bajod, adnak hozzá utasítást mekkora hőfokon kell kimosni (csak külön mossad őket :) ).

A menstruációs kehely a bent keletkező vákum miatt egyáltalán nem jelent veszélyt baktériumok szempontjából. Szaga sincs és akár egész nap estig maradhat. Orvosi szilikon, így akár 10 évig is lehet használni, ez szerintem az ultimate környezet kímélés. Használat után ki kell gőzölni, van erre külön kehely gőzölő kis tojás, ha érdekel, akkor a hormonmentes webshopot nyugodtan látogasd meg. Érdekes cikkek vannak, illetve minden ilyesféle eszköz beszerezhető.

Én a menstruációs bugyival szemeztem, mert sose volt erős a vérzésem, így nekem kifejezetten szimpatikus. Olyan 2-2,5 tamponnyi felszívási kapacitást tulajdonít neki az alkotója, szerintem érdemes lenne kipróbálnod. Ahogy a betétet is cseréled, ezt is tudod. Ha nem vagy vele megelégedve, akkor 100%-os visszafizetési garancia miatt visszakapod a pénzed.

Szerintem a baktériumoktól ennyire nem kell taranod ezeknél az eszközöknél (sem). Volt már, hogy hanyag voltam és egy nap max egyszer, ha cseréltem betétet. Tudom, hogy undorító, én sem fogom kísérteni a sorsot, de nincs semmi bajom. Tamponnál kell erre ügyelni, de az meg ugyab annyira nem fenntartható.

2021. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!