Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet HPV-m,ha még nem volt...

Lehet HPV-m,ha még nem volt párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

Néhány napja érzem, hogy pisilésnél szúr valami, de inkább a hüvelynél. Amikor megnéztem, hogy mi lehet, láttam, hogy egy kb 2-3 mm-es kinövés van ott, akkor kellemetlen, ha irritálja valami. Kinézetre olyan, mint egy sima bõrdarab. Viszont azt vettem észre, hogy több hasonló kis kinövés is van, amik egyáltalán nem zavaróak, de megijedtem. Még nem volt kapcsolatom, nem feküdtem le senkivel. Lehet így ez HPV? Lehet ártalmatlan és elmúlhat magától? Kollégista voltam 6 évig és semmit nem tapasztaltam (bár nem nagyon nézegettem magam ott, szóval lehet, hogy már akkor is voltak kinövések). Itthon vagyok, amióta bezártak a kolik és eddig nem éreztem semmi kellemetlent, csak most két napja.

Egyetem mellett és a mostani helyzetben nem nagyon van kedvem orvoshoz menni. Még nem is voltam nõgyógyásznál, mivel ugye szûz vagyok. Az anyámmal sem nagyon beszéltünk még ilyesmirõl és nem nagyon tudom, hogy hozzam fel a témát.

20\L



2021. febr. 23. 03:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a HPV-t (azt a fajtát ami szemölcsöket okoz) el lehet kapni közös fürdőkád/törölköző/borotva stb... használatával is. Azt nem tudom,hogy neked tényleg az van-e, de én a helyedben biztos,hogy kérnék időpontot,és megmutatnám egy nőgyógyásznak.
2021. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen, lehet. Nem csak szexuális úton lehet elkapni. Egyébként 20 évesen jó lenne elmenni nőgyógyászhoz, annak ellenére, hogy szűz vagy.
2021. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elkaohattad máshol is és ezek kis papiloma gyanús dolgoknak tűnnek van egy táj kártyás bőrgyógyászati klinikai regisztrációs oldal ahova lefotzod az eltérést és akár ha tudnak rá megoldást írnak fel receptet a fekhobe ha félsz elmenni vagy nincs rá lehetőséged akkor erre keress rá

Utána ok tovabbkuldenek ha olyan

De nem árt elmenni tényleg és mindenképp szólj a nőgyógyásznak hogy szűz vagy így nem fog hüvelyen keresztül vizsgalni

Mivel jogilag felnőtt vagy elmehetsz egyedül anyukád nem kell hozzá de ha szükséged lenne a támogatására beszélj vele nyugodtan

2021. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fáj, én inkább herpeszre gondolnék. A hpv nem igazán fáj.
2021. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elkaphattad, nekem nőgyógyásznál sikerült, ahova más betegséggel jártam. Szintén szűz vagyok. Sztk-ba ne menj.
2021. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!