Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől fájhat az egész vaginám...

Mitől fájhat az egész vaginám és kerülhettek rá sebek, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kértem időpontot nőgyógyászhoz de csak április végére kaptam, és addig nem maradhat így a helyzet, mert megkeseríti a napjaimat. Ezért írok ide, hátha volt valakivel hasonló helyzet és tud segíteni.


3-4 napja borzasztóan fáj odalent és mostanra úgy látom mintha fel is lennének dagadva a kisajkak és a csikló körüli rész. 3-4 napja, amikor kezdődött az tűnt fel, hogy csíp pisiléskor ezért elkezdtem kenni napi többször Beliema Expert intim krémmel, mert szokott segíteni és napi többször lezuhanyoztattam magam intim mosakodóval de nem javult.


Tegnap megnéztem tükörrel és észrevettem, hogy a hüvely bemenetelnél apró seb van és nagyon megijedtem. 6 napja együtt voltam egy sráccal és miközben orálisan kényeztetett éreztem hogy dörzsöl a borostája az állán, ezért gondoltam, hogy a seb ebből származhat, illetve hogy amit felsértett utána (az elég durva) szex közben még jobban ártott a sebnek. Védekeztünk mindegyik alkalommal, így nem gondolom, hogy elkaptam volna tőle valamit, illetve hogy az ilyen hamar kijönne ha úgy lenne.


Tegnap napközben kenegettem Bepanthen plusz krémmel és este bekentem az egész hüvelyen Neogranormon kenőccsel és reggelre a csiklóm alatt is megjelent egy kis seb, és még érzékenyebb az egész szeméremtestem. Nem tudom, hogy a sok krém csípte ki és hagynom kéne, hogy magától helyrejöjjenek odalent a dolgok vagy kenjem továbbra is valamivel és ha igen mivel. Nincs kipirosodva, de a kisajkaktól befelé mintha kicserepesedett volna a bőr, nem sima, amilyen szokott lenni. Továbbra se tudom, hogy a krémek miatt vagy valami más baj van.


Kérlek segítsetek, nem tudom mit csináljak és szörnyen fáj. Előre is köszönöm!



#seb a hüvelybemenetelnél #érzékeny szeméremtest
2021. febr. 24. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mitől kerültek rá sebek, az egyértelmű a leírásodból, ez fizikai sérülés. Szerintem a sok lemosás szárította ki a bőrt, amitől még sérülékenyebb lett. Én naponta egyszer mosnám le, és inkább csak a Beliemát használnám, bár a többi krém is jó bőrápoló, végülis babákra is használják őket. Jobbulást.
2021. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem kellett volna az a napi többszöri intimmoskaodó. Ne kenj rá semmit egész nap, csak bepanthent, azt is vékonyan, és napi 1x használd a mosakodót.

Magánnődoki nem opcionális?

2021. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sanszos hogy herpesz. Amit orálisan is el lehet kapni.

Ha fizikai sérülés lenne, akkor nem jönne ki újabb seb napokkal az aktus után.

2021. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Az intim mosakodot hagyd a fenébe! Egyébként sem egészséges mert kimosod a jóbacikat így egyre "koszosabb"lesz a hüvelyt sosem szabad belülről mosni csak a szeméremajkakat kívülről mert tönkre megy a ph-ja.

Lehet hpv is akár. Azt óvszeren keresztül is összelehet szedni bár nem tudom hogy ilyen sebesedős tünete van e. Szerintem telefonálgass hátha valahol soronkívül elvállalnak mert eléggé be lehetsz lent gyulladva ami nem játék és szerintem addig még nem tudod mi a problema ne kenegesd semmivel mert többet árthatsz vele ha nem kezeled megfelelően. Ahova bejelentkezdtél elmondtad hogy milyen panaszod van?

Ami még eszembe jutott hogy a hüvelybemenetnél vannak "síkosító" mirigyek (nem tudom pontos nevét) amik képesek begyulladni is pl amiatt dagadhat fel. Nálam felmerült ez a betegség és az egyik ismerős egyből sürgőssegire küldött neked is ezt javaslom ha holnap reggelre nem vállal el egy nőgyógyász sem

2021. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem magán rendelésre kértem időpontot, de már erősen gondolkozok rajta. Nem kiütés jellegűek a sebek, hanem mintha repedés lenne a hüvelybemenetelnél, a csiklónál és azóta került egy az egyik kisajakra is:( Nagyon meg vagyok ijedve, hogy nem a sok krém csípett ki, hanem valami baj van, lehet elkezdek telefonálgatni.
2021. febr. 24. 09:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért az elképesztő hogy két hónapos a várakozási idő :/ Én február elején voltam tb alapon, hamradikán hívtam őket, és ötödikén már a vizsgálószékben feküdtem. Pedig még csak nem is volt sürgős, sima rákszűrésre mentem.

Én biztos hogy nem várnék ezzel két hónapot a helyedben, még ma bejelentkeznék magánhoz.

2021. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2021. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Neten foglaltam időpontot, nem telefonon, de úgy látom be van táblázva az sztk-ban mindenki. Magán sokba kerülne, de nem ér ennyit hogy valami komoly baj legyen belőle, úgyhogy keresek valakit! Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. febr. 24. 09:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, totál kiszárítottad magad. Tudom, hogy az öblítés enyhít a csípésen, de borzasztóan kiszárítja a bőrt, akár repedésig.

Az eredeti viszketés/csípés akár latexóvszertől is lehet, ugyanis ez NAPOKKAL később is előjöhet. Ha úgy gondolod, ez lehet az eredeti probléma: lehet kapni latexmentes óvszert is.

A kétbetűs drogériában lehet kapni "hüvelyhidratáló" gélt, az hűsít, nem szárít ki, és rendbehozza a nedvességet.

2021. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Update1 hátha valakinek kèsöbb jól jön:)

Ma reggel elmentem nőgyógyászhoz (kora reggel 4 sorszámot adnak időpont nèlkül is) mert borzasztóan fájt tegnap az egèsz vaginám ès nagyon aggasztottak a repedès/vágás szerű sebek ès már a víz is csípett, illetve sűrű fehèr (szagtalan) folyás is jelentkezett tegnapra. Kiderült, hogy herpesz -vagyis remèlem elsőre meglett a helyes diagnózis- ès kaptam egy rakat gyógyszerre, kúpra ès kenőcsre receptet. Ki is váltottam mind. Majd a kúra vègèn updatelek hogy helyrejött-e a dolog, hátha segít valakinek a kèsöbbiekben. Köszönöm az eddigi segítsèget ès hogy "elküldtetek" dokihoz!

2021. febr. 25. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!