Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy válasszak új menstruációs...

Hogy válasszak új menstruációs kelyhet? Mi a baj a régivel?

Figyelt kérdés

Vettem egy kelyhet és alig vártam hogy megjöjjön a menzeszem hát.... Ez kB fél éve volt azóta már kezdek felhagyni vele.

Két kézzel kell harcot vívni vele, hogy kinyíljon és még akkor se gyűjti össze rendesen a vért. Egyszerűen nincs hozzá ilyenkor türelmem. Próbáltam már mindenféle módon felrakni de egyszerűen nem jó.

Nem tudom hogy nagyobbat kellenne vennem vagy kisebbet vagy puhabbat vagy kemenyebbet. Ha nehezen nyílik ki akkor lehet hogy csak túl nagy? De akkor meg ha kinyilik miért folyik el mellette a vér ?



2021. febr. 28. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rendesen kinyílt -e azt le tudod ellenőrizni az ujjaddal, körültapintva a csészét a hüvelyben. Ha a szárát meghúzod, érzed hogy "odaszívta" magát. Azt hogy rendesen kinyíljon szintén tudod úgy segíteni hogy a hüvely falát ujjal begynomod, hogy legyen helye kinyílni.

Mindig szivárog, vagy csak ha megtelt?

2021. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még sose telt meg!!!!

Utolsó napokon működik egyedül amikor annyira kevés a verem hogy úgy nagyjából "megakad" a ver. De normális napokon amikor tényleg folyik a ver akkor simán elfolyik mellette pedig mindig azt hittem hogy ki volt nyílva...

2021. márc. 1. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen modelled van? Melyik méret?

Ha túl nagy akkor előfordulhat hogy nem nyílik ki rendesen, és marad egy bemélyedés, ahol kifolyik a vér, illetve elmozdul a csésze. ha túl kicsi, el tud fordulni és szintén elfolyik mellette a vér (nekem sajnos ez szokott lenni a kicsivel).


Azt nem hiszem hogy túl kemény, mert akkor éreznéd hogy zavar és azok azért elég erősen "szétugranak" amikor kinyílnak.


Írják hogy nem szült nő ilyet vegyen, szült nő ilyet stb. de azért ez erősen egyéni adottság is, kinek melyik megfelelőbb.

2021. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Használsz síkosítót? Könnyebben kinyílik, ha bekened vele, mielőtt megpróbálod feltenni. Ha nagyon nehezen nyílik ki, valószínűleg túl puhát választottál. Kezdéshez egy közepes keménységű ajánlott, mert ezek könnyebben kinyílnak, de valószínűleg még memt érzed kényelmetlennek.


Ha újat szeretnél, a legkönnyebb a régiből kiindulni. A hossza jó, formája kényelmes? Lehet, hogy egy kissé más formával könnyebben boldogulnál. Ami megfelel, azon ne változtass, tehát ha például a hossza jó, válassz ugyanilyen hosszút, de keskenyebbet, keményebbet. Nagyon fontos, hogy orvosi szilikonból legyen.

2021. márc. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!