Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Palástfű tea okozhat erős,...

Palástfű tea okozhat erős, görcsös menstruációt?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, segíti a beágyazódást (gyereket szeretnénk). Két hónapja iszom, és azt vettem észre, hogy a menstruációm sokkal fájdalmasabb, és talán valamivel erősebb, darabosabb is a kelleténél. Ennyire megvastagította volna a nyálkahártyát? Azt is olvastam, hogy sokaknak pont az erős vérzésen segít. Esetleg van tapasztalatotok ezzel a teával? Köszi előre is!

2021. márc. 6. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki szervezete más, mindenki mindenre máshogy reagál. Neked így reagált. Nem kell túlragozni és nincs veled hiba.
2021. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Előírt dózisban nem szabadna nagy eltéréseket tapasztalnod a normálistól, hiszen nem gyógyszer, csak egy kiegészítő gyógynövény. Ha nálad mégis szokatlan tünetek jelentkeznek és összefüggésbe hozod vele, akkor egyszerűen csökkentsd az adagod, vagy hagyd abba a használatát! Ha rákeresel, egy csomó további természetes alternatíva van.
2021. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Volt miómám, és nagyon hasonló tüneteket produkálok most. A legutóbbi UH-on nem találtak ugyan semmit, de most megijedtem, hogy esetleg mégis ez jött vissza. Aztán eszembe jutott a tea, hogy lehet csak ez kavart be, mégiscsak nyálkahártya vastagitó. Szóval nem tudom 100%-ra mondani, hogy ez a gond. Mindenesetre leállok vele...
2021. márc. 6. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Én olvastam valahol, hogy aki cisztásodásra hajlamos, azoknál előfordulhat a teáktól. Én az ovulációig a málnalevélteát ittam, utána a palástfűt.

Érdemes lenne a nődokival, esetleg ha van endokrinológussal egyeztetni róla.

Ha nem vagyok indiszkrét mióta szeretnétek babát, történt-e esetleg más kivizsgálás a részetekről?

2021. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) Három hónapja próbálkozunk még csak, szóval ezért gondoltam valami kevésbé drasztikus rásegítést, mint amilyen tea is. A részemről volt hormonpanel tavaly, pajzsmirigy alulműködésre azóta szedem a gyógyszert, minden más rendben volt.


Cickafarkot például nem mertem inni a cisztásodás miatt, málnalevélről jó dolgokat olvastam, de lehet az sem működne nálam, nem tudom.

2021. márc. 6. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok: szerintem is nagyon jó ez a természetes irány, csak türelem kell hozzá. Figyelgesd tovább a jeleket, gyűjtsd az adatokat és ne azonnal alkoss véleményt, mert ezek a dolgok lassan, rendszer szinten hoznak javulást, nem azonnal és nem feltétlen tüneti szinten. Lehet, hogy ez a tünet pont valamiféle javulást jelent, de nehéz megítélni. Ha te ezt problémásnak látod és mondjuk újra előfordul, akkor inkább nézni kell egy alternatívát. De az is lehet, hogy az ivásának folytatásával meglátsz benne valami kerek egész dolgot valamit miatt (pl.: női hormon vérvétel, akármi) és kiderül, hogy minden rendben.

De az is lehet, hogy mondjuk a máj értékeid eltolja felfele valamiért. Akkor megint csak nem kell megijedni, hanem nézni egy lehetséges alternatívát, ami nem okoz ilyet.

Nehéz menedzselni a saját krónikus problémáid, de szerintem hosszútávon pozitív a hozadéka.

2021. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értem, hogy előző, hogy 2-es.
2021. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!