Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Altalanos labor eredmenyem a...

Altalanos labor eredmenyem a kovetkezot mutatja, de nincs panaszom, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Uledek: gomba(!?) es nitrit pozitiv. Egyaltalan nem faj a vizeleturites, nincs panaszom, de nem ertem hogy kerulhetett gomba a vizeletbe.
2021. márc. 6. 21:00
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdező! A nitrit pozitivitás baktérium jelenlétére utal és a húgyuti fertőzést (húgycső,- húgyhòlyag, vesemedencegyulladás ) valószinűsithető. A tünetmentes baktériumürités gyakran mellékleletnél fordul elő, például befertőződik a vizelet a bőrről vagy nőknél a hűvelyből.
2021. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Akkor konnyen elkepzelheto, hogy nem is a vizeletemben talaltak gombat, hanem mondjuk a huvelyben van gomba, de a nyák miatt a vizeletben mutattak ki?
2021. márc. 7. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de egyik sem szerencsés, úgyhogy kezeltetni kell.
2021. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta a haziorvos, hogy ha van panaszom akkor menjek nogyogyaszhoz, ha meg nincs akkor hasznaljak huvelytablettat, amibol 7 darabot elhasznaltam azota.
2021. márc. 28. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elhasználtad az egészet, meg lehet ismételni a vizeletvizsgálatot.

Baktérium és nitrit attól is lehet benne, hogy túl sokat áll, mielőtt megvizsgálják. (Ilyenkor a fehérvérsejt nem pozitív). Pl. ha valami mintavételi helyről viszik be a nagylaborba. Ezt próbáld elkerülni.

De ha nincs panaszod, most inkább ne menj laborba, a COVID miatt.

Nem túl pontos teszt, de tájékozódásnak jó lehet, ha reggel, mosakodás után belepisilsz egy tiszta befőttesüvegbe, és fény felé fordítva megnézed. Ha tiszta, átlátszó, normális pisiszíne van, nem zavaros, akkor nagyjából oké.

2021. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Osszel is pozitiv volt a nitrit, akkor kuldtek vizelet tenyesztesre is, de nem kaptam ra semmit (pedig azelott vereset pisiltem es nagyon fajt) . Most is pozitiv a nitrit ugye, de ez a gomba az uj es az aggaszt kicsit, hogy mitol lehet
2021. márc. 28. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Vizelettenyésztést és hüvelykenet tenyésztést (mikrobiológiai laborokban) kellene végeztetni. Előbbire háziorvos, mindkettőre nőgyógyász adhat beutalót (meg leveszi természetesen az utóbbit).
2021. márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!