Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Leiden-mutációm van, szedhetek...

Leiden-mutációm van, szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Endometriózis gyanú es fajdalmas menstruacio miatt kezdtem el fogamzasgatlot szedni,viszont kiderult ,hogy trombozishajlamom van. Elegge felek ,hogy trombozisom,esetleg tudoemboliam lesz,ezert probalok minden nap legalabb fel orat mozogni es 2-3l vizet inni. Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Erdemes lenne inkabb abbahagynom a szedeset?
2021. márc. 23. 11:25
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Illetve kerdes az is,hogy mi a fontosabb: kezelni a lehet nem is letezo endometriozisomat, vagy veszelybe sodorni a sajat egeszsegemet, netalantan az eletemet is.
2021. márc. 23. 14:00
 22/31 anonim ***** válasza:

Akkor végképp nem értem miért nem mész el másik orvoshoz.

Miért jelent neked idegenek véleménye mint egy másik orvos szakmai tanácsai?

2021. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Azert,mert eddig amilyen orvosokkal talalkoztam,mind sokkal rosszabb volt mint a mostani,ugy akartak fogamzasgatlot felirni,hogy bervetelt sem kertek elotte stb. Raadasul a mostani helyzetben szerintem az orvos kereses sem megy olyan egyszeruen. Esetleg kerdezzem meg a haziorvost?
2021. márc. 23. 14:18
 24/31 anonim ***** válasza:

De miért nem jó egy minipill?

Meg van oldva a védekezés, nem okoz thrombosist, és a talán endometriosisod is kezeli?

2021. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Szedtem kb 1 honapig olyan fogamzasgatlot ami csak progeszteront tartalmazott, olyan sulyos panikrohamaim voltak,hogy surgossegin kotottem ki,illetve a mentoket is ki kellett hivni. Emelett depressziora utali tuneteim is voltak, kb allandoan sirni tudtam volna, teljesen elvesztettem az iranyitast magam felett. Szoval ebbol en inkabb nem kerek megegyszer.:/
2021. márc. 23. 14:55
 26/31 anonim ***** válasza:

De ha egyszer tudod, hogy kockázati tényező áll fenn a tabletta szedése mellett a te esetedben, akkor miért nem jó az óvszer???


Tudom, kényelmesebb a tabletta, mint a gumi. Én is szedtem 5 évig. Most hagytam abba, mert már vallalhatalanul sok mellékhatása volt és elegem letz. De ha tudnám, hogy trombózis hajlamom van, eszembe nem jutna szedni semmilyen tablettát.

Illetve, tabletta mellett az esetleges endometriózis problémára se fog fény derülni.


De felnőtt ember vagy. Ha vállalod a kockázatot, akkor felesleges a kérdésed további boncolgatása.

2021. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Ha egy kerdeshez irsz valaszt akkor legalabb olvasd el rendesen! Irtam ,hogy mi miatt szedem es koze sincs a vedekezeshez.
2021. márc. 23. 18:57
 28/31 anonim ***** válasza:

A Leiden mutációnak 2 típusa van, az egyik a fokozott kockázati csoport, amikor mindkét szülőtől öröklöd, a másik amikor csak az egyiktől. (azt hiszem).

Arra tisztán emlékszem, hogy 2 csoport van, az egyiknek biztos hogy nem írják fel, a másiknál volt, hogy a szakorvos eldönti.

Nézd meg a leleted, szerintem te a Leiden mutáció enyhe csoportjába tartozol. Van kockázat nyilván de nem akkora mint a másik csoportban.

2021. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Igen, de ugye ez is megnoveli az eselyet.
2021. márc. 24. 05:41
 30/31 anonim ***** válasza:
Na jó de innen már a te döntésed.... van egy mérsékelten fokozott kockázatod, a doki úgy döntött belefér, te nem akarod, akkor mi a kérdés?
2021. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!